Naukowcy właśnie wysłali wiadomość do obcego świata

GJ273 sygnał obca cywilizacja

Naukowcy właśnie wysłali wiadomość do dwóch potencjalnie nadających się do zamieszkania światów, a eksperci mają nadzieję, że kosmici odpowiedzą bądź nas odwiedzą. Profesor Hawking zaś twierdzi, że wydali na Ziemian wyrok zagłady udostępniając naszą lokalizację.

Astronomowie właśnie wysłali wiadomość do DWÓCH potencjalnie nadających się do zamieszkania obcych światów oddalonych o 12 lat świetlnych. Jeśli te dwie planety są domem dla obcej cywilizacji, obcy mogą nam odpowiedzieć, a odpowiedź dotarłaby na Ziemię przed 2042 rokiem.

Wiadomość została wysłana do planety GJ273,  znajdującej się niedaleko czerwonego karła. Jest położona około 12 lat świetlnych od Ziemi.

GJ273 - jedna z dwuch planet, w których kierunku została wysłana wiadomość by nawiązać kontakt z inną cywilizacją
GJ273 – jedna z dwóch planet, w których kierunku została wysłana wiadomość by nawiązać kontakt z inną cywilizacją

 

GJ273 system solarny
GJ273 – układ planetarny

Przesłanie do obcych światów zawierało naukowy i matematyczny samouczek oraz 33 krótkie muzyczne fragmenty stworzone przez różnych wybitnych artystów.

Wiadomość została przesłana w kierunku gwiazd w kodach binarnych na dwóch różnych częstotliwościach radiowych 16, 17 i 18 października, przy użyciu anteny radiowej Europejskiego Stowarzyszenia Incoherent Scatter Association w Tromsø w Norwegii.

Jeśli obcy zauważą naszą wiadomość i zdecydują się odpowiedzieć, odpowiedź wyłapiemy do 2042 roku.

Jeżeli obca cywilizacja nam odpowie może nastąpić rewolucja w myśleniu ludzi, nie wszyscy jednak zgadzają się, że wysłanie wiadomości to dobry pomysł.

Wysłany sygnał może doprowadzić nas do katastrofy

Profesor Stephen Hawking ostro skrytykował naukowców za wysyłanie wiadomości w kosmos, mówiąc, że jest to zbyt ryzykowne, ponieważ nie wiemy, czy obcy są przyjaźni.

Profesor Hawking martwi się, że jeśli kosmici zobaczą nasze przesłanie, wrócą na Ziemię i mogą chcieć podbić i skolonizować ją.

Mówiąc o niebezpieczeństwach wysyłania naszej lokalizacji, profesor Hawking porównał przybycie kosmitów na Ziemię do przybycia Kolumba do Ameryki:

„Jeśli nas odwiedzą kosmici, wynik może być podobny do tego, kiedy Kolumb dotarł do Ameryki, co nie wpłynęło dobrze dla rdzennych Amerykanów”.

Ale pomimo tych ostrzeżeń, pan Vakoch jest przekonany, że przesłanie wiadomości do gwiazd z naszą lokalizacją, a konkretnie gwiazdy GJ273, nie stanowi zagrożenia dla naszej cywilizacji.

Naukowcy planują wysłać kolejną wiadomość do kosmitów w kwietniu 2018 r., Na różnych częstotliwościach radiowych.

źródło: www.ancient-code.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
To pewnie te słynne Amerykańskie naukowce.& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
To pewnie te słynne Amerykańskie naukowce.
Gość
To pewnie te słynne Amerykańskie naukowce.

A skąd mieli adres?

&
Gość
&

Skończ waść, wstydu oszczędź. Przecież oni to wysłali dla gawiedzi, kontakt mają chyba od dłuższego czasu.