NIBIRU czy SENDA? „Nieznany obiekt planetarny” zmierza w kierunku pasa Kuipera. Naukowcy obawiają się odchyleń asteroid!

Planeta Nibiru i Senda

Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie ostrzegają o nowym kosmicznym zagrożeniu, które zagraża przyszłości Ziemi. Do dziś nikt o tym nie mówił, nawet telewizja państwowa nigdy nie wspomniała ani nie zajęła się tematem tego tajemniczego obiektu planetarnego.

Nibiru i Senda to nieznane planety, które wędrują w przestrzeni kosmicznej, ale nikt dokładnie nie wie, gdzie one są. Jeżeli zbliżą się do pasa Kuipera lub obszaru „planetoid trojańskich” (trojany Jupiter) pomiędzy Marsem a Jowiszem, może to spowodować nieoczekiwane odchylenia asteroid i innych ciał skalnych, których wpływ na Ziemię może doprowadzić do katastrofalnych skutków.

Układ słoneczny i planeta Nibiru
Układ słoneczny,  pas Kuipera z asteroidami, Sedna – to duża, niewielka planeta na zewnętrznych odcinkach Układu Słonecznego, która w 2015 r. Znajdowała się w odległości około 86 jednostek astronomicznych od Słońca i przypuszczalne położenie planety Nibiru

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Arizonie, kierowany przez Kat Volka, eksperta od planetarnych nauk, odkrył, że orbita tego nieznanego ciała niebieskiego, które może być tak duże jak Mars, może przechodzić po zewnętrznej krawędzi pasa Kuipera.

Naukowcy są przekonani, że tajemniczy obiekt leci w kierunku pasa Kuipera a jego siły grawitacyjnej mogą oddziaływać na planetoidy i komety i kosmiczny gruz. Według niektórych badaczy, wpływ tej ciemnej planety może również utworzyć perturbacje grawitacyjne i magnetyczne powodując trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, huragany i potężne ruchy płyt tektonicznych w wewnętrznych planetach układu słonecznego.

Obłok Oorta i egzoplaneta

NASA odkrył, że nasz system solarny jest bombardowany przez meteory, komety i inne obiekty kosmiczne odnotowując wzrost erupcji wulkanicznych na wielu planetach i księżycach.

Jak donosi brytyjski dziennik Daily Express, różni eksperci i teoretycy spiskowi, uważają, że planeta może przechodzić przez układ słoneczny powodując odchylenia szczątków kosmicznych poruszających się w pasie Kuipera , które mogą nieść wiele zagrożeń dla Ziemi.

planeta X

Naukowcy Kat Volk i jego kolega Renu Malhotra z University of Arizona firmy – Lunar and Planetary Laboratory (LPL) przeszukują przestrzeń kosmiczną dzięki sondzie Cassini i New Horizons aby zlokalizować te dwie niebezpieczne planety.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ja_890qqwewqKevenxyzQPLRK Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja_890
Gość
ja_890

„Sedna – to duża, niewielka planeta na zewnętrznych odcinkach Układu Słonecznego”
Dobrze by się jednak było zdecydować jaka ta planeta w końcu jest

qqwewq
Gość
qqwewq

Nie zesrajcie sie tu zaraz wszyscy. Wielcy polonisci sie znalezli, a bajeczki o nibiru czytaja.

QPLRK
Gość
QPLRK

„Sedna – to duza, niewielka planeta” = to duza, czy niewielka? Ludzie, przeczytajcie to co piszecie, zanim to opublikujecie …

xyz
Gość
xyz

Dokładnie, pomijając już interpunkcje czy stylistykę zdań i to w wielu artykułach na tej stronie… Toż to dzieci z podstawówki chyba umieją lepiej pisać, bo niektóre zdania to czasem jakiś bełkot. Adminowi jak widać to nie przeszkadza.

KimBury
Gość
KimBury

Zdecydujcie się – Sedna czy Senda, niewielka czy duża. To wszak obowiązek redaktora.

Keven
Gość
Keven

ten portal potrzebuje moda bo anikifadia już nie daje rady.