NIBIRU, naukowcy oświadczają: „Istnieją dowody w starożytnych manuskryptach na istnienie PLANETY X „

3
48

Analizując starożytne manuskrypty i dane zebrane przez anglosaskich astronomów, w połączeniu z nowoczesnymi danymi z NASA i innych agencji kosmicznych, eksperci z Queen’s University mają nadzieję zawęzić pole poszukiwań nieuchwytnej Dziewiątej Planety lub Planety X.

W odległej przeszłości starożytni astronomowie zidentyfikowali niezliczone rzeczy na nocnym niebie. Na przykład tysiące lat temu starożytni Egipcjanie odkryli gwiazdę oddaloną o 92 lata świetlne. Naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach przeanalizowali starożytny egipski papirus i odkryli, że jest to najstarszy zachowany historyczny tekst obserwacji gołym okiem gwiazdy zmiennej znajdującej się w  tak gigantycznej odległości.

dziewiata planeta

Teraz naukowcy z Queen’s University w Belfaście wierzą, że ślady pyłu i gazu na nocnym niebie, dostrzeżone przez anglosaskich astronomów, mogą dostarczyć dowodów na istnienie tajemniczej Planety X. W 2016 r. Astronomowie Caltecha opublikowali badania, które dowiodły istnienia jeszcze nie odkrytej planety, znajdującej się w najbardziej zewnętrznych częściach naszego Układu Słonecznego. Szacuje się, że Planeta Dziewięć lub Planeta X jest dziesięć razy większa niż Ziema.

Według astronomów z Caltech, Planeta Dziewiąta ma masywną, eliptyczną orbitę, co oznacza, że ​​okrążenie Słońca zajmuje jej od 10 000 do 20 000 lat. Ale jeszcze przed 2016 r. Astronomowie dyskutowali, czy taka planeta mogłaby istnieć na skraju naszego Układu Słonecznego. Jednak pomimo badań astronomowie na Ziemi nie byli jeszcze w stanie jej znaleźć.

planeta X
Astronom przedstawia przypuszczalną orbitę Planety X

Według wiadomości ze stycznia 2016 roku, astronom Michael Brown (na zdjęciu powyżej) sugeruje, że istnieje dziewięćdziesiąt procent prawdopodobieństwa, że ​​taka planeta faktycznie istnieje. Astronomowie twierdzą, że istnienie takiego obcego świata wytłumaczyłoby dziwny sposób poruszania się obiektów odległych w przestrzeni.

Naukowcy z Queen’s University wierzą, że starożytne obrazy komet w średniowieczu mogą dostarczyć istotnych danych na temat lokalizacji tajemniczej obcej planety. Eksperci są przekonani, że starożytne rachunki anglosaskie, wraz z nowoczesnymi metodami naukowymi, mogą posłużyć do zidentyfikowania jej aktualnej pozycji na niebie.

planeta X

Według średniowiecznych historyków i astronomów z Queens University mogliśmy poznać zagadkową planetę, badając anglosaską wiedzę o kosmosie. Eksperci łączą komety zidentyfikowane przez anglosaskich astronomów, a także współczesne obrazy obiektów przestrzennych, w tym dane uzyskane z NASA. Łącząc współczesne dane ze starożytnymi doniesieniami są przekonani, że mogą zawęzić pole poszukiwań aby odkryć pozycję dziewiątej planety.

planeta X

„Ten projekt badawczy renegocjuje znaczenie i wagę średniowiecznej nauki i pokazuje, jak średniowieczne zapisy komet mogą pomóc sprawdzić teorię o istnieniu tajemniczej” Planety X.

Pedro Lacerda, astrofizyk i ekspert od komet i układu słonecznego dodał: „Wspaniale jest móc wykorzystywać dane sprzed około tysiąca lat, aby zbadać obecną teorię. Dla mnie jest to jeden z najbardziej fascynujących aspektów naszego projektu.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Juzekvibraooooooo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Juzek
Gość
Juzek

Nibiru to po sumeryjsku jowisz. A ta niby teoria spiskowa to wynik wypranego mózgu jej tworcy. Takich bzdetow jest w Sieci od groma.

ooooooo
Gość
ooooooo

ale te manuskrypty to mogą być po prostu odpowiednikiem takich propagandziaży dzisiejszych co głoszą o nibiru czy płaskiej ziemi …

vibra
Gość
vibra

mogą też być o 500+ geeez…