Nie będzie ewakuacji stacji kosmicznej ISS

stacja kosmiczna ISS awaria

Jak informuje rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos dzisiaj około 9:44 w jednej z sekcji stacji kosmicznej ISS miało dojść do wycieku amoniaku zaś NASA zdementowała te informację pisząc, że doszło do „spadku ciśnienia w systemie chłodzenia”.

Według rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos w jednym z segmentów doszło do poważnej awarii po której nastąpił wyciek amoniaku.  Obecnych tam sześciu członków załogi (trzech Rosjan, dwóch Amerykanów i jeden Włoch) ewakuowano do części rosyjskiej. Kosmonautom nie zagraża niebezpieczeństwo takie informacje podała agencja.

Twierdzą, że sytuacja jest opanowana a astronauci zostali ewakuowani do rosyjskiego segmentu i nic im już nie zagraża – zapewnił szef Roskosmosu Oleg Ostapienko. dodając, że o sprawie powiadomiono już władze w Moskwie.

Tymczasem NASA na Twitterze zakomunikowała, że nie ma  śladu wycieku zaprzeczając informacją podanym przez Roskosmos. Jedynie zasugerowała, że alarm był spowodowany spadkiem ciśnienia. Inną opcją braną pod uwagę jest awaria miejscowych komputerów.

stacja kosmiczna ISS awaria

Na chwilę obecną nie ma więcej informacji. Nie wiadomo teraz czy jest to manipulacja Roskosmosu lub brak odwagi przyznania się NASA do poważnej usterki.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.