III wojna swiatowa
III wojna światowa Rosja zagrożenia

„Nie unikniemy III wojny światowej, Moskwa będzie Trzecim Rzymem, a czwartego nie będzie”

Podczas prezentacji książki „Zapach fiołków” autor – rosyjski pisarz, aktor i reżyser Iwan Ochłobystin – powiedział, że Rosja musi uratować ludzkość przed III wojną światową, której początek jest nieunikniony.

„Nowa wojna jest nieunikniona, sądząc po wszystkich oznakach, w tym religijnych. Będziemy się modlić, aby stało się to przy minimalnej stracie ludzkości i z maksymalnym przyswojeniem zrozumienia, jak żyć w świecie. Takiego poziomu agresji ludzkość nie osiągnęła od około 3-4 tysięcy lat” — powiedział Ochłobystin.

Ale, według rosyjskiego pisarza, jest dobra wiadomość dla ludzkości: „Jak sugeruje historia, ze względu na to, że niesiemy na sobie opcję Trzeciego Rzymu, nie będzie końca świata, dopóki nie zostanie zniszczony powstrzymujący. Wcześniej był w Bizancjum, po czym z wielu powodów został przekazany Rosji. Było wiele proroctw naszych starców odnośnie tego, że Moskwa jest Trzecim Rzymem, a czwarty nie nastąpi. Właśnie w taki punkt odniesienia wierzę z całego serca”.

Rosja, według pisarza, nazywana jest „hordą” i nie ma w tym nic obraźliwego.

„Zgadza się. Jesteśmy mieszanką od Wikingów do Czukczów. Doskonale rozumiemy Anglosasów z ich zimną rybią logiką i wschodnią kalinkę-malinkę Arabów z ich orientalną dzikością. To wszystko jest w nas, ponieważ jesteśmy cywilizacją” — zaznaczył pisarz.

Podsumowując, Ochłobystin przypomniał, że Stalin uważał się za rosyjskiego Gruzina. „Rosjanie to przynależność nie do narodu, lecz do cywilizacji, w której granicach panuje duch Trzeciego Rzymu” — podsumował Iwan Ochłobystin.

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putinek zniszczy Rosje. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putinek zniszczy Rosje.
Gość
Putinek zniszczy Rosje.

„Nie unikniemy III wojny światowej..” to niestety pewne, jedyne prawdziwe stwierdzenie w tym bełkocie.
Ale mam nadzieje że przed nami setki lat pokoju.

%d bloggers like this: