„Nie unikniemy III wojny światowej, Moskwa będzie Trzecim Rzymem, a czwartego nie będzie”

1
8
III wojna swiatowa

Podczas prezentacji książki „Zapach fiołków” autor – rosyjski pisarz, aktor i reżyser Iwan Ochłobystin – powiedział, że Rosja musi uratować ludzkość przed III wojną światową, której początek jest nieunikniony.

„Nowa wojna jest nieunikniona, sądząc po wszystkich oznakach, w tym religijnych. Będziemy się modlić, aby stało się to przy minimalnej stracie ludzkości i z maksymalnym przyswojeniem zrozumienia, jak żyć w świecie. Takiego poziomu agresji ludzkość nie osiągnęła od około 3-4 tysięcy lat” — powiedział Ochłobystin.

Ale, według rosyjskiego pisarza, jest dobra wiadomość dla ludzkości: „Jak sugeruje historia, ze względu na to, że niesiemy na sobie opcję Trzeciego Rzymu, nie będzie końca świata, dopóki nie zostanie zniszczony powstrzymujący. Wcześniej był w Bizancjum, po czym z wielu powodów został przekazany Rosji. Było wiele proroctw naszych starców odnośnie tego, że Moskwa jest Trzecim Rzymem, a czwarty nie nastąpi. Właśnie w taki punkt odniesienia wierzę z całego serca”.

Rosja, według pisarza, nazywana jest „hordą” i nie ma w tym nic obraźliwego.

„Zgadza się. Jesteśmy mieszanką od Wikingów do Czukczów. Doskonale rozumiemy Anglosasów z ich zimną rybią logiką i wschodnią kalinkę-malinkę Arabów z ich orientalną dzikością. To wszystko jest w nas, ponieważ jesteśmy cywilizacją” — zaznaczył pisarz.

Podsumowując, Ochłobystin przypomniał, że Stalin uważał się za rosyjskiego Gruzina. „Rosjanie to przynależność nie do narodu, lecz do cywilizacji, w której granicach panuje duch Trzeciego Rzymu” — podsumował Iwan Ochłobystin.

źródło: pl.sputniknews.com

1 KOMENTARZ

  1. „Nie unikniemy III wojny światowej..” to niestety pewne, jedyne prawdziwe stwierdzenie w tym bełkocie.
    Ale mam nadzieje że przed nami setki lat pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.