Nie uwierzysz w to, co odkryli naukowcy, kiedy wywiercili najgłębszą dziurę na świecie

Rozpaczliwe krzyki z piekła… Niektórzy nazywają to „Wejściem do piekła”. Na 12 262 metrach odwiert Kola Superdeep jest najgłębszym sztucznym otworem na naszej planecie. Nikt nie spodziewał się tych odkryć.

Są tacy, którzy mocno wierzą, że rasa ludzka wie więcej o odległych galaktykach i planetach obcych znajdujących się o wiele lat świetlnych od Ziemi niż o tym, co leży pod powierzchnią naszej planety.

Co ciekawe, statek kosmiczny Voyager 1 potrzebował prawie 26 lat na opuszczenie naszego Układu Słonecznego, czyli mniej więcej tyle samo czasu, ile naukowcy na Ziemi musieli penetrować wgłąb 12 kilometrów powierzchni naszej planety.

Po ponad dwóch dekadach naukowcy stworzyli odwiert Kola Superdeep , którego głębokość jest większą niż 12 kilometrów.

Kola Superdeep  osiągnęła  głębokość 12,262 m w 1989 roku i stała się najgłębszym odwiertem na naszej planecie.

Ujmując to w perspektywie, odwiert Kola Superdeep schodzi dalej niż  najgłębszy punkt oceanu , który leży na wysokości prawie 6,8 mil (11 kilometrów).

Co naukowcy tam znaleźli?

Po 26 latach intensywnych prac wiertniczych eksperci odkryli, że jest tam dużo wody. Naukowcy odkryli gorącą, mineralizowaną wodę prawie wszędzie wzdłuż krawędzi wiercenia.

Ale nie tylko znajduje się tam woda, naukowcy odkryli, że Ziemia ma Gaz. NIE nie ma tego typu gazu. Naukowcy odkryli hel, wodór, azot, a nawet dwutlenek węgla (od drobnoustrojów) wzdłuż całego otworu wiertniczego.

Jedną z największych niespodzianek było to, że eksperci stwierdzili, że pod granitem kontynentu nie ma bazaltu . Byli oni przekonani, że na głębokości 9000 metrów granit ustąpi miejsca bazaltowi. Jednak ku ich zaskoczeniu tak nie jest.

Oprócz powyższego odkryli, że temperatura na dnie otworu osiągnęła oszałamiającą temperaturę 180 stopni Celsjusza , oficjalnie jest zbyt gorącą, by kontynuować wiercenie i słusznie zdobył ten odwiert przydomek „Wejście do piekła”.

Ale może jeszcze bardziej imponujące jest to, że naukowcy szacują, że  odległość do centrum naszej planety wynosi prawie 6 400 kilometrów lub prawie 4000 mil. Okazało się, że 6 400 kilometrów to nie jest blisko! To, co naukowcom udało się wywiercić, było zaledwie zadrapanie powierzchni, ponieważ udało im się dotrzeć do około 12 km.

„Zdecydowanie najbardziej zaskakującym odkryciem w projekcie było wykrycie mikroskopijnych skamielin planktonu w skałach powyżej 2 miliardów lat, znalezionych cztery mile pod powierzchnią”,  donosi Bryan Nelson z Mother Nature Network .

„Te” mikroskamieniałości „reprezentowały około 24 starożytne gatunki i były zamknięte w organicznych związkach, które w jakiś sposób przetrwały ekstremalne ciśnienia i temperatury, które istnieją pod ziemią.”

Największym odkryciem tej ekspedycji, które przeraziło ekspertów i opinię publiczną był tajemniczy dźwięk wychodzący z odwiertu przez wielu nazwany wołaniem o pomoc.

Dźwięk wydobywający się z otworu przypomina rozpaczliwe krzyki z piekła:

Projekt został oficjalnie zakończony w 2005 roku, pozostawiając tylko zardzewiałą metalową wieżę i zaplombowany odwiert.

kola-borehole

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WaniaŻaryyyyyyyModerny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wania
Gość
Wania

Przecież od dawna wiadomo że to fejk a nagranie pochodzi z horroru. To żeście zabłyśli 🙂

Żar
Gość
Żar

on erfFFFFFFF
ci to też mają wkurzający język.

Żar
Gość
Żar

kiepsko nagrane.

Żar
Gość
Żar

„NIE nie ma tego typu gazu. ”
Autor jaki przewidujący, jakby czytał w myślach.

yyyyyyy
Gość
yyyyyyy

brzmi jak jakaś zdeformowana transmisja meczu może ta rura wiercąca jak antena działała , druga sprawa kiedys nagrywam dyktafonem na podwórku i gorsze /straszniejsze odgłosy wychodziły na poczatku zdziwienie etc później stwierdziłem że to przejeżdzające samochody takie dziwne az wychodzi w tym dyktafonie , co jednak nie zmienia faktu że więkżość religio mówi o tzw piekle i ludzie doświadczajacy podruży astralnych tzw OOBE ponoć tez widzieli no chyba że religie ściemniaja a ci co wychodzili OOBE sobie to wyobrazili w jakiś sposób …? trudno powiedzieć niemniej jednak było by nie fajnie że człowiek odgurnie jest stwożony z większą agresja jakimis… Czytaj więcej »

Żar
Gość
Żar

” no nie bardzo bo nawet samobój nic nie kończy tylko wbija niższy level i trzeba powtarzać klase taka strata czasu , ”
skąd takie przypuszczenie?
Znowu chcesz szkodzić polaczku? od sfer niebieskiech się odczepcie, bo wy będziecie powtarzać, rozbiór swojego kraju, tym razem znikniecie na amen i już nikomu mentalnie nie zaszkodzicie.

Czas nie istnieje to druga sprawa. Wyjdz z gimnazjum wreszcie, tutaj nie ma klas.

Moderny
Gość
Moderny

Stare juz i niemodne, w kieszeni niewygodne.