Niebawem Europa spłynie krwią. Wraca 3 tysiące terrorystów Państwa Islamskiego

Kończąca się wojna przeciwko Państwu Islamskiemu się kończy. Z nowego raportu wynika, że do Europu bez problemu uda się dotrzeć kilkutysięcznej grupie terrorystów, którzy zechcą się zemścić za zniszczenie ich państwa.Wtedy Europa spłynie krwią.

Fakt, że Państwo Islamskie przegrywa, nie jest wcale gwarantem bezpieczeństwa dla całego świata. Z tonącego statku, jakim bez wątpienia jest obecnie samozwańczy kalifat, uciekają kolejni dżihadyści. Ci nie zamierzają siedzieć z założonymi rękoma i planują krwawy odwet na Europie.

Jak wynika z raportu amerykańskich służb, by dołączyć do ISIS, z całego globu zjechało się aż 42 tys. ochotników ze 120 krajów świata. Około 5 tys. osób pochodzi z samej Europy. Z badań organizacji Radicalisation Awareness Network, już niebawem czeka nas masowy powrót 3 tys. z nich. Ci w rozgoryczeniu, że ich państwo upadło, będą szukać odwetu w Europie.

Francuski Le Figaro zauważa jednak, że choć czeka nas fala brutalnych zamachów, nie wszyscy dżihadyści zaatakują. Wielu z nich zostanie propagandystami, którzy będą próbowali utworzyć kolejny kalifat tutaj, w Europie. Zaczną specjalnie dzielić społeczeństwa i siać niepokój, by w końcu doprowadzić do krwawej, bratobójczej wojny domowej na Starym Kontynencie.

– Nie wszyscy wracający staną się działającymi terrorystami, ale już to, że byli w kontakcie z ugrupowaniami dżihadystycznymi oznacza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Wielu z nich zacznie siać propagandę przeciw innym niż islam religiom, przeciw prawom kobiet i przeciw społeczeństwom zachodnim jako takim. Będą próbowali nas skłócić i zniszczyć – kwitują dziennikarze Le Figaro.

źródło: wp.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
&SzylikmattISAAC Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szylik
Gość
Szylik

Tak,a to oznacza z kolei katastrofę ekologiczną,bo żeby zniszczyć USA potrzeba by kilkunastu bomb atomowych i jednej może dwóch na isis,a już 5 do 7 bomb nuklearnych jest w stanie doprowadzić do ochłodzenia klimatu i do zerwania łańcucha pokarmowego.Więc zastanów się nad pewnymi sprawami,oki?

&
Gość
&

Obchodzi cie cokolwiek na tej i tak już zepsutej do kości planecie? Ziemia da sobie radę, może kosmici którzy tutaj stworzyli to co było na początku stworza to nowe i lepsze na gruzach z obecnego świata.

matt
Gość
matt

A nasi niech nie obiecują tylko się wezmą wreszcie za wojsko,niech rozbudują i dokupią sprzętu armii i na granice.Może być coraz niebezpieczniej.

ISAAC
Gość
ISAAC

Ja wspieram Koree Północną jestem przeciw USA i ISIS niech Korea Północna zniszczy USA i ISIS za pomocą Rakiety Nuklearnej

&
Gość
&

Xi nie chce pomóc Koreii i straszy ją.

&
Gość
&

Usmański sługa Xi