Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Niebo na Antarktydzie wygląda jak z filmu science-fiction – Jak oko na niebie

Jak oko na niebie! Powyższy obrazek może wyglądać jak ilustracja do filmu science fiction w stylu vintage, astronauty, który został porażony przez obce słońce na odludnej planecie. Ale nie, to tylko kolejny dzień na Ziemi …

Lepiej powiedziane na cudownej Antarktydzie. To miejsce, które niewielu odwiedza, być może dlatego jest tak obce. Niebo nadaje obrazowi pozaziemskiego charakteru, ale jego przyczyna jest zdecydowanie z tego świata. 

Fotoreporter Christopher Michel uwiecznił filmowy obraz podczas niedawnej podróży na Antarktydę. Zdjęcie zrobione w odległości zaledwie kilometra od bieguna południowego podczas podróży po lodzie z Antarctic Logistics and Expeditions, firmy, która pomaga w wizytach naukowych i turystycznych podczas krótkiego, antarktycznego lata.

Zjawisko to zdarza się, gdy w powietrzu znajdują się heksagonalne kryształy lodu, które mają tendencję do pływania w poziomie, ponieważ w tej pozycji załamują światło, tak że wydaje się, że istnieją dwa inne słońca, otaczające prawdziwe słońce. Kiedy kryształy są bardziej pionowe, tworzą halo wokół słońca.

Dziwne niebo nad Antarktydą. Autor: Christopher Michel

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Putek zniszczy Rosje

To oko Sauronata kacapskiej propagandy.

Gość
Orfe3

Ten chudy z fotki to chyba Stefan co cienia nie rzuca