Niemcy nawołują do … pogodzenia się z okupacją Krymu przez Rosję!

Należy poprawić relacje z Rosją, nawet za cenę ustępstw w sprawie Krymu – przekonuje przewodniczący Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) Christian Lindner. Jego ugrupowanie jest traktowane przez Unię Chrześcijańsko-Demokratycznę (CDU) Angeli Merkel jako potencjalny przyszły koalicjant – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Zdaniem Lindnera Zachód powinien doprowadzić do poprawy stosunków z Moskwą, gdyż od tego zależą bezpieczeństwo i dobrobyt Europy. Dlatego też należy umożliwić rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi wyjście z obecnego konfliktu „bez utraty twarzy”. Według niego, aby do tego doprowadzić, należy uznać, że obecna sytuacja na zaanektowanym przez Rosję Krymie to „trwałe prowizorium”, co pozwoli na postęp w innych dziedzinach.

Szef FDP podkreślił przy tym, że obecne sankcje UE przeciwko Kremlowi powinny obowiązywać do czasu wypełnienia postanowień pokojowych z Mińska i muszą być stopniowo łagodzone.

Chociaż liberałowie są poza parlamentem, to z ostatnich sondaży wynika, że cieszą się ok. 8-procentowym poparciem i po wrześniowych wyborach wejdą do Bundestagu. Niemieccy eksperci oceniają, że jeśli chadecka koalicja CDU/CSU wygra wybory i nie uda się jej uzyskać większości, to zapewne zaprosi do rządu właśnie FDP.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Niemcy nawołują do … pogodzenia się z okupacją Krymu przez Rosję!”

  1. UE uznała Kosowo to dla czego nie może uznać Krymu ?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Toczy kola czas….

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.