Niepokojąca seria tajemniczych zgonów osób powiązanych z katastrofą Smoleńską

Eugeniusz Wróbel, gen. Konstantin Moriew, Dariusz Szpineta, gen. Sławomir Petelicki oraz chór. Remigiusz Muś. Wszyscy oni byli powiązani z katastrofą z 10/04/2010 lub wypowiadali się publicznie na jej temat. Wszyscy oni wkrótce popełnili samobójstwa lub zostali zamordowani. Jeśli do tego doliczyć mających dostęp do największych tajemnic państwa – szyfranta Stefana Zielonkę oraz dyrektora generalnego kancelarii premiera Grzegorza Michniewicza, to okazuje się, że lata 2009-2012 obfitowały w całą serię tajemniczych i niewyjaśnionych dotąd zgonów.

Stefan Zielonka – szyfrant Służby Wywiadu Wojskowego (wcześniej Wojskowych Służb Informacyjnych), posiadający dostępy do najtajniejszych informacji wywiadu wojskowego. Zajmował się nadawaniem i odbieraniem tajnych komunikatów. Znał klucze, hasła, systemy tajnej komunikacji, również tej wewnątrz NATO. Ponadto dobrze orientował się w siatce polskich służb wywiadowczych za granicą. Oficjalnie zaginął 12 kwietnia 2009 r. Co ciekawe, przez pierwsze dwa tygodnie od momentu zaginięcia jest poszukiwany jak zwykły obywatel, a nie jako osoba mająca wiedzę o największych tajemnicach państwa. 27 kwietnia 2010 roku, dwóch mężczyzn podczas spaceru brzegiem Wisły odnajduje ludzkie ciało w stanie totalnego rozkładu.

Obok ciała odnajdują także zwisający z drzewa sznur oraz kilka dokumentów, w tym potwierdzenie przelewu bankowego, na nazwisko Stefana Zielonki. Głowa miała się znajdować na wypalonej trawie, chociaż sama nie była spalona i nie nosiła śladów ognia. Przeprowadzone badania DNA dokonane z fragmentów kośćca wykazały, że to jest szyfrant Zielonka. Badania zęba wykluczyły to. Ostatecznie prokuratura wojskowa uznała, iż ciało znalezione nad brzegiem Wisły to martwy Stefan Zielonka.

Grzegorz Michniewicz – dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, członek rady nadzorczej PKN Orlen, posiadacz certyfikatu dostępu do najściślej strzeżonych tajemnic państwowych. Powiesił się w swoim domu w nocy z 22 na 23 grudnia 2009 roku. Ostatnią osobą z którą kontaktował się przed śmiercią był… Tomasz Arabski, ówczesny szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Co ciekawe – jego ciało znaleziono 23 grudnia 2009 roku, a więc w dniu, w którym do Polski wrócił remontowany w Rosji TU–154, który kilka miesięcy później rozbił się pod Smoleńskiem.

Dr Eugeniusz Wróbel – jako pierwszy wydał opinię, że zniszczenia Tu-154M nie mogły powstać w wyniku zderzenia z ziemią. Został zamordowany 15 października 2010 roku. Jego ciało zostało poćwiartowane i wrzucone do jeziora. Według oficjalnej wersji miał tego dokonać jego syn, który podczas pierwszego przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale później swoje zeznania odwołał. Prokuratura umorzyła postępowanie, bowiem stwierdzono że syn Wróbla jest niepoczytalny i umieszczono go na czas nieokreślony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Gen. Konstantin Moriew – naczelnik FSB w obwodzie twerskim. Pod koniec sierpnia 2011 roku zginął śmiercią samobójczą (strzał w głowę ze służbowego pistoletu). Gen. Moriew jako pierwszy przesłuchiwał kontrolerów lotu znajdujących się na wieży smoleńskiego lotniska 10 kwietnia 2010 r. (strona rosyjska w lipcu 2010 r., za zezwoleniem strony polskiej, anulowała treść tego przesłuchania, przesyłając zmienione stenogramy).

Dariusz Szpineta – niezależny ekspert lotniczy, instruktor, pilot oraz prezes spółki lotniczej Ad Astra S.A. Z pozycji eksperta lotniczego kwestionował on rządowe ustalenia na temat katastrofy smoleńskiej (wskazywał jednoznacznie, że lot Tu-154M z 10/04/2010 był lotem wojskowym, a nie cywilnym). Na początku grudnia 2011 roku powiesił się w hotelowej łazience w egzotycznej miejscowości turystycznej na wschodnim krańcu Indii, pomiędzy Himalajami a Birmą.

Gen. Sławomir Petelicki – bezkompromisowego krytyk działań rządu Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej. Petelicki ujawnił treść SMS wysłanego do członków PO tuż po katastrofie, którego autorami mieli być najważniejsze osoby w tej partii: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 m. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”. Według generała SMS musiał wyjść z kręgu: Donald Tusk, Tomasz Arabski, Paweł Graś. 16 czerwca 2012, tuż przed meczem EURO2012 Polska-Czechy, którym żyła wówczas cała Polska, gen. Petelicki we własnym garażu popełnia samobójstwo strzelając sobie w głowę.

Chor. Remigiusz Muś – technik pokładowy z Jaka-40 (wylądował w Smoleńsku na godzinę przed planowanym lądowaniem rządowego Tu-154M). Chor. Muś zeznał, że słyszał trzy wybuchy tuż przed rozbiciem polskiego tupolewa. Ponadto słyszał jak wieża kontroli lotów nakazuje zejść pilotom Tu-154M do wysokości 50 metrów (a nie 100, jak jest w oficjalnych stenogramach MAK-u). Pod koniec października 2012 roku powiesił się w piwnicy swojego bloku.

źródło: Niewygodne.info.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

15 thoughts on “Niepokojąca seria tajemniczych zgonów osób powiązanych z katastrofą Smoleńską”

 1. odchodzę całkowicie od dywagacji. Chce znać prawdę, bo Państwo Polskie powinno dbać o swoich obywateli za życia i po śmierci, zwłaszcza w obliczy takiej tragicznej śmierci. Zginał tam mój prezydent (nie chodzi o poglądy polityczne ale jak by nie było głowę mojego państwa) i wiele osób z życia nie tylko politycznego. Mam prawo jako obywatel znać prawdę. Poza tym to tez buduje świadomość. Co gdybym ja się znalazła w takiej sytuacji.. czy moja rodzina ma szansę na mój godny pochówek? na wyjaśnienie? wiem wiem.. tupolewem nie polecę.. ale czy to nie jest moje prawo a Państwa obowiązek?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-10-617869338390863/?fref=ts

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli po – PiS – owe POMYSŁY NA (z)BAWIENIE „CZY WAM SIĘ PODOBA, CZY NIE I BASTA”, „BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY” JAK KURIA JEGO MAĆ. :

  Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK’a:

  1) kz nszz solidarnosc organistow
  2) kz nszz solidarnosc organistow (od 2 do 9 [3; 4; 5; 6; 7 i 8 niedostępne] )
  3) kz nszz solidarnosc organistow 10

  Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

  kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

  W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

  UWAGA: Po sukcesywnie zamykanych stronach Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem od 2 do 9) związek 24.X.2016 r. uruchomił najnowszą stronę: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 10 , na którą serdecznie zaprasza.
  Wszyscy zainteresowani materiałami mogą zwrócić się do związku drogą e- mailową w sprawie wysłania zawartości w formacie PDF o lepszej jakości niż zamieszczane JPG FACEBOOK ‘ a. (dotyczy to wszystkich stron związkowych).
  Syzyfowa praca nad zamieszczaniem „powtórek” materiału z usuwanych stron mija się z celem.

  CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE… przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha…

  Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

  Całą charakterystykę sytuacji PiS – lamu od „wygranych” wyborów 2015 przez paPIESKIE ŚWIATOWE DNI ŚW.(ira) 2016 r. w Krakowie po po – PiS – y MINISTR(ant)ÓW w podróży, POGRZEB ŻYWEJ TARCZY (z)BAWIENIA i „PANÓW, BO SĄ PANAMI” zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dnia 23.II.2017 r.
  Niezmienną charakterystykę (z)BAWIENIA PiS – lamistów z Nadrzędną Instytucją Watykanu i Czarną Rozpaczą od 9.III.2017 r. zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dn. 13.III.2017 r.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz!

  Tylko w kwietniu 2017 r. internetowa wybrana prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEJ (z)BAWIENIE jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha …:

  1) „KONIEC ŚWIATA” z dn. 10.IV.2017 r. w artyKULe: „Niepokojąca seria tajemniczych zgonów osób powiązanych z katastrofą Smoleńską” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  2) „W RREALU24” z dn. 11.IV.2017 r. w artyKULe: „PATOLOGIA! FEMINISTKI W AKCJI: WSADZAŁY KRZYŻE W ODBYT NA PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA! (VIDEO)” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  3) „FAKT24.PL” z dn. 11 i 12.IV.2017 r. w artyKULe: 1} „Praktyczne prezenty na komunię”; 2} „Dyskryminacja katolików w poznańskim liceum?” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  4) „WYBORCZA.PL” z dn.11.IV.2017 r. w artyKULe: „Liturgia zamachu” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  5) „WOLNOŚĆ OD RELIGII” z dn. 12.IV.2017 r. w artyKULe: „SZKOŁA UPUBLICZNIŁA LISTĘ UCZNIÓW NIEUCZESTNICZĄCYCH W REKOLEKCJACH – INTERWENCJA FUNDACJI” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  6) „KURIER LUBELSKI” z dn.12.IV.2017 r. w artyKULe: „Religijność w woj. lubelskim. W święta tłumy, potem kościelne ławy świecą pustkami” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  7) „SUPEREXPRESS” z dn. 13.IV.2017 r. w artyKULe: „Papież Franciszek szokuje: Nie dożyję 2019 roku!” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  8) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn.13.IV.2017 r. w artyKULe: „Rozważania na Wielki Tydzień. Wielki Czwartek: Jezus składa z siebie bezkrwawą ofiarę” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  9) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 13.IV.2017 r. w artyKULe: „WINNICA WIARY. Czwarty odcinek naszych rekolekcji – tym razem o wspólnocie [WIDEO]” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  10) „GŁOS WIELKOPOLSKI” z dn.13.IV.2017 r. w artyKULe: „Będę bronił kapłanów nie słowami, ale całym swoim życiem. Codziennie” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz …

  Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOŻY za ĆPUNÓW!

  Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW jak również K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – czytać należy WPISY Związkowe.

  Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

  Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA…

  ZOSTAŃCIE Z B(L)OGIEM., a będziecie (z)BAWIENI…

  (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC )

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Mój znajomy, dość mocno rodzinnie powiązany z tzw. „służbami” powiedział krótko: „samoloty z prezydentami na pokładzie nie ulegają wypadkom”. Niektórzy panikarze uważają, że pokazanie światu rosyjskiej roli wiodącej w tym zamachu (ewidentnie przecież był to zamach), musi doprowadzić do wojny z Rosją. Przyjmijmy na moment taką abstrakcyjną okoliczność, że Putin w przypływie emocji mówi publicznie: „TAK! Do cholery, to ja kazałem rozwalić Kaczyńskiego, bo Tusk mnie o to prosił.” I co wtedy? Wbrew regule NATO wypowiemy Rosji wojnę? Pewnie o niczym innym nie marzą. Rosja nam wypowie wojnę? Może i rozjechali by nas na gąsienicach, ale sami przestali by istnieć w kilka tygodni. Prawda o Smoleńsku musi wyjść na jaw. CAŁA.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. to jest wiecej jak pewne ze zamordowani niby samobujcy wiedzieli ze to nie byl wypadek tylko zamach wiec pogineli i ci swiadkowie z rosji co mieli tam miedzy grazami warsztat samochodowy wszystkich usuneli i warsztat znikl garaze tez ,a gdzie kierowca autobusu sie podzial ,samo to nie oddaja wraku wiec sa winni bez dwoch zdan i posli byly rzad razem z nimi komoruski Tuski i ini tez jezeli rosja nie ma nic z tym wspolnego to wrak powinien byc zwrocony ale putin zawarl z tuskiem pakt

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ta zbrodnia jest doskonała ale nie do końca ,.dużo zdarzeń układa się w sposób podejrzany ?! nie chcą oddać wraku samolotu , i oryginału czarnej skrzynki ! mają ruscy dużo do ukrycia..samo to że trumny były zaspawane !!! i niewolno było zobaczyć zbeszczeszczone ciała i robić exumację zwłok !! znowu podpadli ruscy patologia -totalna papierosy gasili w ciałach ! kamienie w trumnach . gałęzie itd…. po 3 ręce w trumnie i etc…straszne….

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 6. Cały art jest prowokacją pisiorów pod dyktando usraela. Jeśli faktycznie doszło do zamachu, to nie Putin do tego doprowadził, tylko przyjaciele usamańce.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. człowieku walni się ten ptasi muzdrzek

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. No tego nie wiadomo.zamachu nie mozna wykluczym. Wszystko jest możelowe. ..

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Wszystko jest możliwe…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 7. Mam nadzieję, że nikt nie zechce tych tragedii powiązać z Rosją, z którą powinniśmy być w jak najlepszych relacjach gospodarczych i politycznych. Nie dajmy się wmanewrować w żadne wojny, w których bylibyśmy tylko mięsem armatnim.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Miesem armatnim NIE chcemy byc ale chcemy znac przynajmniej Prawde co stalo sie z Naszym Prezydentem Polski!

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Ja już 7 lat wiem że był to zamach nie rozsypuje się samolot ślizgajac się po liściach drzew na tysiące kawałków spadający z paru metrów.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
   2. Którą prawdę? Jedną „prawdę” przedstawiło PO, drugą przedstawi PIS, a obie te „prawdy” będą produkcji tego samego producenta. Prawda obiektywna będzie znana wtedy, gdy producent straci swoje zabawki do manipulacji. Producent „prawd” nie ma nic wspólnego z Rosją.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
   3. :):):)

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.