Niesamowite zdjęcie błyskawicy zapalające cały konar choinki

Trudno jest zrobić zdjęcie błyskawicy. O szczęściu może mówić Gerald Sobota, który zrobił je idealnie w momencie uderzenia pioruna w choinkę.

W niedzielę 5 czerwca w miejscowości Rossdorf, leżącej w niemieckim kraju związkowym Hesja, około godziny 20.15 szalała burza. Obserwował ją Gerald Sobota, filmując towarzyszące nawałnicy pioruny, raz po raz rozświetlające okolicę.

piorun

Łut szczęścia

Mężczyzna zupełnie przypadkiem uchwycił niezwykły moment. Było nim uderzenie pioruna w choinkę, znajdująca się akurat w jego kadrze. Doskonale widać moment, jak błyskawica uderza w drzewko, rozświetlając je jakby od środka, zupełnie znienacka. Kilka sekund później spod drzewa zaczyna unosić się ciemny, gęsty dym.

Dowód wielkiego zagrożenia

Zdjęcie Geralda Soboty pokazuje wielkie niebezpieczeństwo, jakim są pioruny. Uświadamia także, dlaczego tak dalece nierozsądnym jest chowanie się pod drzewem w czasie burzy. Błyskawica uderzająca w roślinę z łatwością może poważnie zranić. Równie realnym scenariuszem jest jej przeskoczenie na człowieka. Konsekwencją tego przeskoku może być nawet śmierć.

piorun
piorun
piorun
piorun
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.