Niesamowity film z przelotu sondy New Horizons obok Plutona

Już mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe fotografie Plutona, które zostały wykonane w trakcie przelotu sondy New Horizons obok tej wciąż skrywającej wiele tajemnic planety karłowatej.

Pluton

Film złożony z wielu zdjęć, na którym ukazano to, co „widziała” sonda przez 4 godziny, podczas zbliżania się i oddalania od Plutona, przygotował w połowie sierpnia Bjorn Jonsson.

Jednak NASA postanowiła nieco go rozbudować i dołożyć kilka nowych, pięknych zdjęć. Efekt po prostu ponownie zapiera dech w piersi.

Sonda w kolejnych latach będzie zmierzała w kierunku ciała o średnicy 45 kilometrów, które jest 1000 razy bardziej masywne niż przeciętna kometa i około 10 000 razy mniej masywne niż Pluton, a znajduje się w Pasie Kuipera.

Według planu, New Horizons osiągnie swój kolejny cel, znany jako 2014 MU69, w 2019 roku.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Niesamowity film z przelotu sondy New Horizons obok Plutona”

  1. Kolejna tania bajkowa animacja. Ludzie jednak mają skłonność do wiary w bajki. Ja lubię Star Trek i inne bajeczki bo wiem że to bajeczki. A NASA serwuje bajeczki jako fakty a ludziska wierzą tej szatańskiej sekcie..

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. pluton może być tylko wymówką. odległość od ziemi jest dość wystarczająca do obserwacji czy ze strony kosmosu nic jej nie zagraża.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.