Niesamowity skok nad aktywnym wulkanem

Czy nie uważasz, że nie może być nic bardziej ekstremalnego od skoków w specjalnym kombinezonie? Zobacz, jak włoska sportsmenka, miłośniczka emocji i modelka Roberta Mancino unosi się nad wrzącym jeziorem lawy!

skok nad wulkanem

W firmie promocyjnym „GouPro” Mancino skacze z helikoptera z wysokości 4500 metrów i leci nad górą Vilyariki – będącej jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Chile.

„To było coś szalonego” – napisała w poście na „Facebooku”, dodając, że mogła poczuć ciepło i dzikość wulkanu, a nawet zapach dymu.

Wingsuit to sport, w którym skoczek ubrany w specjalny kombinezon wyskakuje np. z samolotu, a następnie szybuje i bezpiecznie ląduje na ziemi. Skok ten był od dawien dawna marzeniem Mancino. Sportsmenka spędziła wiele lat na treningach przed dokonaniem ważnego dla niej skoku.

Przypomnijmy – dostęp do Villarrica był ograniczony w odległości 1 km od szczytu giganta, a aktywność w górach może ponownie wzrosnąć do paroksyzmy (faza tryskającej lawy), jak to miało miejsce w zeszłym roku w dniu 3 marca. Przed rokiem nagły wzrost aktywności wulkanu, położonego na południu Chile, doprowadził do ewakuacji ponad 3 tysięcy okolicznych mieszkańców.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.