Niesamowity wybuch bomby jądrowej w jakości HD

70 lat temu na rajskim atolu Bikini, który leży na Wyspach Marshalla, zmienił się w istne piekło, zdetonowano tam bowiem kilka bomb atomowych. Były to jedne z pierwszych testów tej potwornej broni.

bron jadrowa

W ramach Operacji Crossroads w 1946 roku armia Stanów Zjednoczonych chciała sprawić, jak taki wybuch wpłynie na jednostki wojenne znajdujące się w bezpośrednim polu rażenia eksplozji.

bron jadrowa

Spektakularny przebieg jednego z dokonanych wtedy wybuchów możecie zobaczyć na poniższym filmie, który został udostępniony w jakości HD.

Na wodach laguny atolu Bikini zgromadzono ponad 90 okrętów i statków, które miały stać się celem ataku. Umieszczono je w znacznym zagęszczeniu w pobliżu planowanego miejsca eksplozji, aby dokładnie określić pole rażenia.

Po teście okazało się, że zniszczeniu uległy tylko statki znajdujące się najbliżej miejsca eksplozji, a mianowicie mniej niż kilometr od epicentrum.

Na filmie możecie zobaczyć moment powstania ogromnych fal tsunami, które z ogromnym impetem uderzają w znajdujące się na oceanie statki, całkowicie je pochłaniając.

Poniżej prezentujemy inne spektakularne wybuchy broni jądrowej:

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.