Niestety, terroryzm rośnie w siłę na świecie. Jedynie Polska wolna od terroru!

W 2016 r. w 108 krajach świata doszło do ponad 13,4 tys. aktów terroru, w których zginęło ok. 34 tys. osób – wynika z dorocznego raportu przedstawionego przez badaczy z amerykańskiego Uniwersytetu w Maryland – pisze Aleksandra Kłos w „Gazecie Polskiej Codziennie”

W dokumencie podkreślono, że w porównaniu z 2015 r. liczba ataków spadła o ok. 9 proc. Wśród ponad 34 tys. osób, które zginęły w zamachach, ok. 11,6 tys. to zamachowcy samobójcy. Akty terroru miały miejsce w 108 krajach, z tego 87 proc. wszystkich wypadków i 97 proc. ofiar dotyczyło krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Największym zamachem był ten z lipca ub.r. w Bagdadzie, gdzie w wyniku detonacji samochodu pułapki śmierć poniosły 382 osoby. Irak jest też krajem, w którym dokonano dziewięciu z jedenastu najkrwawszych ubiegłorocznych zamachów.

Z raportu amerykańskich badaczy opublikowanego w czwartek wynika również, że choć zagrożenie terrorystyczne w Europie Zachodniej jest wciąż wysokie i dochodzi tam do licznych aresztowań oraz zamachów, to region ten jest relatywnie bezpieczny, gdyż w ub.r. był celem ok. 2 proc. wszystkich ataków terrorystycznych.

To jednak jedynie liczby, a o skali zagrożenia islamskim terroryzmem w Europie świadczą m.in. wczorajsze doniesienia belgijskiego dziennika „L’Echo”, który podał, że od początku br. tamtejsza prokuratura wszczęła aż 189 spraw związanych z terroryzmem, co daje średnią 23 nowych spraw miesięcznie.

Problem w tym, że spośród 32 prokuratorów, pracujących w belgijskiej prokuraturze generalnej, ściganiem terroryzmu zajmuje się zaledwie 12. Od stycznia 2015 r. udało im się postawić przed sądem blisko 300 osób, mających związek z islamskim ekstremizmem. Warto również przypomnieć, że od momentu ubiegłorocznych zamachów w Brukseli na terenie całego kraju obowiązuje trzeci w czterostopniowej skali poziom zagrożenia terroryzmem

źródło: telewizjarepublika.pl

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
hahahahatomPO wiec Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hahahaha
Gość
hahahaha

a ten atak w warszawie , u mnie na wiosce tez sprzedawca kebaba zaatakował nozem klienta… ps nie kupujcie kebabów bardzo was proszę , a poza tematem terorysci terorystami a nasi kato… bandziory nie lepsze tylko jakos w gazecie się nie pisze że katolik zabił etc…przypadek, a co do polski wolnej od terroru jeszcze korea płn zostaje tak to juz całkowicie niema szans na terorystów jakby zrobili jakieś atrakcje to by tam turysci zjeżdzali choćby właśnie dlatego

tom
Gość
tom

Atak araba w Warszawie to nie terroryzm ? jak was znam czerwone pająki powiecie że to był incydent.

PO wiec
Gość
PO wiec

Co Wy cipacie redaktorzynki???