Niewiarygodne! Papież w swojej homilii porównuje Jezusa do diabła.

W ostatnim czasie dzieje się bardzo dużo na świecie. Oczywiście zawsze tak było, nie mniej jednak ostatnie tygodnie przynoszą skrajnie niebezpieczne wydarzenia jak chociażby te związane z atakiem chemicznym w Syrii oraz odwetowym bombardowaniu, jakie zostało przeprowadzone na rozkaz Donalda Trumpa. Jednak dziś nie będziemy o tym pisać. Dziś skupimy się na słowach papieża Franciszka, które zostały nie dawno ujawnione i rozpowszechnione. Dodatkowo zajmujemy się tym tematem na prośbę naszych czytelników. Temat ten nie jest tematem prostym, ponieważ będziemy pisać o człowieku, który zajął stanowisko Papieża, został poniekąd spadkobiercą sukcesów Benedykta XVI i Jana Pawła II. Nie jest rzeczą prostą pisanie o kimś, kto powinien być skałą i światłem w mroku. Kimś, kto powinien stanowić uosobienie Jezusa a jednak jest, co najmniej delikatnie inaczej.

W homilii z 4 kwietnia 2017 roku obecny papież wypowiedział słowa, które mogą zaszokować każdego. Otóż Franciszek wydaje się być delikatnie oderwanym od nauki, jaka płynie z kart Biblii. Nauki, jaką rozpowszechniał Jezus z Nazaretu. Nie wiemy, czym jest to spowodowane. Czy w grę wchodzi niski poziom wiedzy w tej dziedzinie czy może jest to działanie zamierzone lub może mamy do czynienia z manipulacją, jakiej jest poddawany obecny papież? Trudno jednoznacznie powiedzieć gdyż może się okazać, że wszystkie wyżej wspomniane czynniki mają miejsce i tworzą całość. Portal News.va. przekazuje za L’Osservatore Romano słowa Papieża.

«Ma cosa è la croce per noi?» è la questione posta da Francesco. (…) “Sì, io porto la croce per far vedere che sono cristiano”». E «sta bene», però «non solo come distintivo, come se fosse una squadra, il distintivo di una squadra»; ma, ha detto Francesco, «come memoria di colui che si è fatto peccato, che si è fatto diavolo, serpente, per noi; si è abbassato fino ad annientarsi totalmente».

„Ale czym jest dla nas krzyż?” – to pytanie zadał Franciszek. (…) „Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem”. To jest „w porządku”, jednakże „nie tylko jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny”; ale jak powiedział Franciszek, „jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, który stał się diabłem, wężem. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”.

Źródło. News.va za L’Osservatore Romano.

Czy można dokonać nad interpretacji Biblii i stwierdzić, że Jezus unicestwił się do tego stopnia, że stał się szatanem? Szczerze powiedziawszy ciężko mi nawet o tym pisać, ponieważ trudno uwierzyć w to, co przekazuje nam obecny papież. Wielokrotnie spotykałem się już z dziwnymi teoriami Franciszka jak chociażby z tą mówiącą, że Bóg może być dla niektórych jakąś tam energią. Przecież Bóg jest bytem duchowym, myślącym, nie jest to jakaś tam energia, a tego typu podejście kwalifikuje się jako przekonanie czysto okultystyczne. Czy zatem mamy obecnie do czynienia z sytuacją, gdy religia chrześcijańska, nauczanie Jezusa z Nazaretu zostaje dogłębnie wypaczone i staje dosłownie na głowie? Czy jest to kolejny znak czasu? Przecież takiej wypowiedzi nie można zakwalifikować jako lapsus słowny.

Jak można porównywać diabła do Jezusa? To się po prostu nie mieści w głowie. Niestety jest to kolejna wypowiedz obecnego papieża, która wprowadza zamęt, niezrozumienie i chaos. Trudno się pogodzić z tego typu stwierdzeniami, to nie tylko jest nie zgodne z Biblią i nauczaniem Jezusa, ale także niezgodne ze zdrowym rozsądkiem. Jak mogło dojść do sytuacji, w której Papież, człowiek stojący na czele kościoła wypowiada takie słowa? Gdzie jakaś elementarna wiedza, pokora, pohamowanie, odpowiedzialność i strach przed Bogiem?

Drodzy czytelnicy można zadać pytanie, będzie to pytanie dramatyczne, ale jeżeli papież wypowiada tego typu słowa oficjalnie na spotkaniach z wiernymi to, jakie ma poglądy prywatne, co mówi w zaciszu swoich komnat? Zaiste aż strach pomyśleć. Wczoraj opublikowaliśmy film, w którym papież kłania się i całuje w rękę możnych tego świata. Zatem zadaje pytanie, czy jest to przypadek czy może widzialny znak poddaństwa owym osobom? Kto jest Bogiem obecnego papieża i kto jest jego mistrzem? Dokąd zmierza Watykan i gdzie za kilka lat będzie Kościół?

Dodam jeszcze od siebie pewną anegdotę. W dniu, kiedy zmarł Jan Paweł II i pierwszy raz się o tym dowiedziałem to pierwsza i jedyna myśl, jaka przyszła mi wówczas do głowy, myśl szybka i bardzo jasna, myśl wręcz dziwna i w jakimś stopniu szokująca to pytanie, JEŻELI JAN PAWEŁ II ZMARŁ TO PO, CO TERAZ BÓG BĘDZIE POZWALAŁ ISTNIEĆ WATYKANOWI? Minęło już wiele lat od tamtego momentu a jednak doskonale pamiętam tą sytuację i tę chwilę.

źródło: globalne-archiwum.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

20 thoughts on “Niewiarygodne! Papież w swojej homilii porównuje Jezusa do diabła.”

 1. si è abbassato fino ad annientarsi totalmente – to znaczy , że odrzucił całkowite unicestwienie

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Jesli ktos sie cieszy z upadku kosciola katolickiego czy chrzescijanstwa ok ma prawo.Ale pomimo tego jest slepy bo nadchodzi cos znacznie gorszego.Islam.Ktory ukatrupi i jego pomimo nie bycia katolikiem.Zreszta dla niego kazdy kto nie podziela jego zdania jest do unicestwienia nawet muzulmanie zbyt malo muzulmanscy.Swiat zachodni jest podzielony,slaby.Nie potrafi walczyc.Islam moze nas wytluc co do nogi.
  I tu tkwi tragedia.To moze byc nasz holokaust.Moze tak ma wygladac Apokalipsa
  Moze

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Brak wiedzy to akurat widać w treści artykułu. Co się nie mieści w głowie? Zestawienie Boga z Diabłem? Już w XIX w. powstało na ten temat tyle pism, teorii, dramatów i poematów prozą (chociażby Micińskiego), że długo by wymieniać. To po prostu filozofia oraz – jak ktoś z komentujących słusznie zauważył – pewien kontekst. A jeśli Bóg prawdziwy istnieje, to dla nas i naszego ograniczenia zmysłowego i rozumowego jest formą energii. Nawet współczesna nauka się do tego zbliża. Żaden okultyzm, a właśnie wiedza, która cały czas przerasta przeciętnego człowieka zaprogramowanego, by wierzyć w powielane od setek lat mity i czyjeś wyobrażenia. A co jeśli Bóg z Biblii to „ufol”, a nawet i sam Lucyfer? A wiele za tym przemawia. Więcej niż za dobrocią, miłosierdziem i „duchowością”.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Dokładnie, „po czynach ich poznacie”, a bóg biblijny zabijał ludzi i zwierzęta osobiście lub za pomocą izraelitów. Ciągle wymyślał wojny i kazał zabijać także dzieci i kobiety. bóg biblijny to Szatan czyli przeciwnik ludzi. Niczego nie stworzył.
   Stwórca Wszechświata nie ma nic wspólnego z bogiem biblijnym.
   To jest wielkie zwiedzenie ludzkości.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Bóg jest miłością ale ludzie niestety grzeszą a jak grzeszą czyli źle postępują kradną gwałcą często nieletnich to Bóg takich grzeszników karze no jak Ciebie by zgwałcili nie domagałbyś się kary na gwałciciela.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 4. Autorze, podpisuj się chociaż pseudonimem. I unikaj błędów.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. to tylko stary chory na demencje człowiek, gada głupoty.
  Przestańcie stawiać ludzi na równi z bogiem, to nie będziecie mieli problemu słuchając ich bełkotu na temat wiary. Wypowiada swoje chore przemyślenia, a reszta uznaje to za dogmat wiary. Kościół katolicki nigdy nie był i nie będzie celem. Oczywiście ludzie idą do niego dla wiary. Bardzo to przykre, że kościół ich nie wspiera, ponieważ ci cą tym kościołem zarządzają nie mają nic wspólnego z Bogiem, chrześcijaństwem i wiarą. To banda chciwych i rządnych władzy dziadów, i po to był stworzony w 325r. przez Cesarza Konstantyna. Jego powstanie nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem, to twór polityczny i taki jest do dzisiaj.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. „Nierządnica odziana w purpurę i szkarłat , trzymająca w dłoni kielich pełen obrzydliwości” , będzie zniszczona przez tych , z którymi dopuściła się nierządu , o czym wspomina Apokalipsa Św . Jana w 17 rozdziale (Pismo Święte).
   „Nierządnica ta zasiada na 7 wzgórzami”(Sprawdźcie , gdzie leży Watykan)

   P.S.

   Najlepszego Wiki , Piotrek

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 6. Popraw błędy ortograficzne.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 7. On sam wygląda jak diabeł – najmroczniejsze są te czarne oczyska.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 8. ‚Bóg może być dla niektórych jakąś tam energią. Przecież Bóg jest bytem duchowym, myślącym, nie jest to jakaś tam energia, a tego typu podejście kwalifikuje się jako przekonanie czysto okultystyczne’ – a skąd ty wiesz kim jest Bóg? Z Biblii? Ksiaki która napiai ludzie? 🙂 a wiesz może, ze istoty duchowe składają się jedynie z energii? Ze po śmierci,w formie niematerilnej jesteśmy wiązka ‚jakiejś tam energii’? Ze wszystko co nie jest materia -jest energia?Tego tez Cię na fizyce nie nauczli? Sorry, ale nie lubię czytać bzdur gdzieś gdzie oczekuje obektywnych opinii a nie subiektywnych i ciemnogrodzkich wypocin.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Według Biblii , Bóg jest osobowym Stwórcą , a nie bezosobową siłą.
   Zresztą na chłopski rozum , czy bezosobowa siła stworzyła by tak piękny zachód słońca, tak seksowną kobietę i smaczne truskawki ?
   Aby żyć i przeżyć wystarczyło by nam – ludziom do końca życia jeść tylko ziemniaki i pić wodę oraz siedzieć w zamknięciu przy bladym blasku żarówki, niemniej Stwórca wszechrzeczy zadbał o to , aby życie sprawiało nam radość i szczęście , co świadczy o tym , że nas kocha .
   Czy przejawy miłości (poranna bryza , mieniąca się kolorami i zapachami wiosna,dotyk ukochanej osoby , długo by wymieniać) mogą i rzeczywiście świadczą o bezosobowej sile stwórczej?

   Z Bogiem panowie.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. pięknie napisałeś. Mam takie wrażenie że od 1 synodu biskupów ,od powstania rzymskokatolickiego koscioła,papież miał możliwość dokonywania zmian w Bibli.Oby nie ale jeden z dekretów o tym mówi.Dobrze że Bóg dał nam sumienie i możność analizowania. Religia katolicka ma krew na rękach,papież jest głową państwa a ci co czytaja Biblie powinni wiedzieć do kogo należą wszystkie królestwa ziemi. Diabeł nie śpi… Ludzie powinni czytać Biblie jeśli są chrześcijanami a katolicy to już w szczególności. Wystarczy przeczytać 2 przykazanie i je zrozumieć(jest proste jak budowa cepa) by pozbawić te firme majątku ze sprzedaży… Można by o tym długo rozmawiac 🙂 Odkąd zacząłem czytać,nie jestem członkiem żadnej religii itp…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Kościół Katolicki jest antychrystem , o czym najdobitniej świadczy historia tegoż kościoła.
     Zresztą , czy widzieliście Jezusa podpalajacego stosy z niewiernymi , lub święcącego oręż wojenny ?

     Prawdziwych naśladowców , prawdziwy Kościół „poznacie po owocach”-Jezus Chrystus.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
 9. Kościół się niedługo rozleci, nastąpi schizma i zakończy się ta kościelna indoktrynacja, że zbawienie można uzyskać tylko przez udręczenie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Kościół już jest na tyle zepsuty, że nie trzeba nić Nostradamusem, aby przewidzieć jego szybki rozpad. Niewyobrażalny i obrzydliwy przepych, przekręty w banku watykańskim, kolejne afery pedofilskie…Ja już dawno odszedłem od kościoła hierarchicznego. Boga mam w sobie i codziennie się do niego modlę.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. „nie trzeba BYĆ”

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. to sie stanie szybciej niz myslicie

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 10. Ale jesteś pusty że piszesz takie pierdoły … poczytaj biblię bo nie kupujesz że faryzeusze nazwali Jezusa sługą szatana że wyrzuca złe duchy z ludzi w imię szatana …. To ten kontekst zawarł Papież … do szkoły idź i nie pisz bzdur …

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 11. Ale jesteś pusty że piszesz takie pierdoły … poczytaj biblię bo nie kupujesz że faryzeusze nazwali Jezusa sługą szatana że wyrzuca złe duchy z ludzi w imię szatana …. To ten kontekst zawarł Papież … do szkoły idź i nie pisz bzdur …

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.