Nieznana „choroba X” zabije miliony ludzi – ostrzega WHO

choroba X
choroba X

Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegli, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo nowej globalnej epidemii (pandemii) spowodowanej niezidentyfikowaną infekcją zwaną „chorobą X”.

Sprawę opisuje portal sciencealert.com. „Choroba X” to patogen, który wprawdzie nie został jeszcze odkryty, ale groźba jego prawie pewnego pojawienia się w przyszłości zapewniła mu miejsce na specjalnej liście WHO. Światowa Organizacja Zdrowia zamieszcza tam potencjalne przyszłe epidemie, dla których środki zaradcze są niewystarczające, lub w ogóle nie istnieją.

„Znana niewiadoma”

Jak to możliwe, że choroba, która nie została jeszcze zidentyfikowana, jest traktowana jako poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego? Jak tłumaczą autorzy artykułu, „Choroba X” to symbol zastępczy dla zagrożenia zakaźnego, które jeszcze się nie pojawiło, ale jest praktycznie pewne. Jest to tak zwana „znana niewiadoma”, o której WHO mówi, że powinniśmy być na nią przygotowani.

Źródła pochodzenia

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób może pojawić się „Choroba X”, ale istnieje kilka potencjalnych źródeł jej pochodzenia: istniejące wirusy, wirusy, które zostały „wypuszczone” z laboratoriów lub użyte jako broń biologiczna, czy tzw. choroby odzwierzęce, przenoszone ze zwierząt na ludzi.

Kontakty ludzi ze zwierzętami

– Intensywność zwierzęcych i ludzkich kontaktów wzrasta w miarę rozwoju świata – mówi w rozmowie z „The Guardian” Marion Koopmans z WHO. – To sprawia, że jest bardziej prawdopodobne, że pojawią się nowe choroby. Także nowoczesne podróże i handel sprawiają, że wzrasta ryzyko rozprzestrzenienia się nowych wirusów – dodaje.

Europa już kiedyś przestała prawie istnieć

„Hiszpanka” – ogromna epidemia grypy w latach 1918-1919. Według naukowców wirusem zostało zainfekowany 550 milionami ludzi, zabijając 50-100 milionów.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ala2alaPutin zniszczył RosjęAdminkeri Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ala
Gość
ala

WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy – to jest pierwszy i najważniejszy krok. Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet… Czytaj więcej »

ala2
Gość
ala2

przez takich ludzi jak Ala światu grozi epidemi

keri
Użytkownik
keri

Hiszpanka została wywołane przez szczepienia amerykańskich żołnierzy. Tam, gdzie się pojawiali amerykańcy, ludzie chorowali i umierali. Przypływali do portu np. w Marsylii i tam od razu było źródło epidemii. Są na to dowody i przedstawiane są przez lekarzy. Takie są fakty, propaganda jest inna. Przed pandemią świńskiej grypy została zmieniona definicja pandemii, aby od razu można było mówić o pandemii zamiast kilku przypadkach zachorowań. Po trzech zachorowaniach już mówiono o pandemii i już wieszczono, że umrą od tego miliony ludzi. Naprodukowano szczepionek, w których znajdowały się substancje biologiczne powodujące śmierć (w Czechach po szczepionkach natychmiast życie straciły zwierzęta w laboratorium… Czytaj więcej »

Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

Nie trzeba nawet żadnej choroby, wystarczy wyłączyć prąd, i zablokować dostawy żywności.
Po 3h sklepy są puste, i z szabrowane, i kończy się gotówka ludziom.
Po 2 dniach kończy się zapas żywności, po wodę trzeba chodzić do najbliższej rzeki.
Po tygodniu zaczyna się polowanie na słabszych, tworzą się bandy z broniom oraz bronią białą.
Po miesiącu miasta są wybite, bandy ruszają na wsie.
A wy straszycie wirusem, co jak wybuchnie to ludzie zamkną się w domach i przestanie się rozprzestrzeniać.

dasd
Gość
dasd

XD

terminator
Gość
terminator

ale pierdolenie o szopenie.