Nil zabarwił się na czerwony krwisty kolor

W Księdze Wyjścia Bóg nakazał Mojżeszowi „wyciągnąć rękę swoją na wody Egiptu… która mogła stać się krwią”. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że biblijna plaga zeszła na Egipt, o czym doskonale świadczy nowe zdjęcie satelitarne z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Nil pojawia się tam w głębokiej czerwieni krwi, przecinając swoją drogę przez pustynię w kierunku Morza Śródziemnego.’

Oczywiście, krew, która wydaje się przepływać przez centrum Egiptu, w rzeczywistości nią nie jest, a barwa świadczy o raczej cienkiej pasie roślinności, która graniczy z brzegami w masywnej delcie Nilu.

czerwony Nil

Roślinność ujawnia się w kolorze czerwonym na satelicie ESA’s Sentinel-3A, która rozpoczęła badania w lutym z pakietem najnowocześniejszych instrumentów mających na celu zapewnienie systematycznych pomiarów ziemskich oceanów, lądu, lodu i atmosfery.

Jednym z nich jest Sea and Land Surface Temperature Radiometer, który mierzy energię promieniowania z powierzchni ziemi w dziewięciu spektralnych pasmach, w tym w świetle widzialnym i podczerwieni.

„To bardzo ekscytujące zobaczyć, że wszystkie trzy instrumenty działają dobrze” – powiedział w komunikacie prasowym kierownik projektu ESA’s Sentinel-3A, Bruno Berruti. „Oczywiście, jest to bardzo wczesny etap, ale szukamy wykorzystania ich pełnego potencjału i by używać je razem” – dodał.

czerwony Nil

Na przykład połączenie radiometru z danymi kolorów pomogą nam lepiej zrozumieć stan roślinności.

ESA ma nadzieję, że Sentinel dostarczy istotnych informacji w czasie zbliżonym do rzeczywistego dla oceanów i prognozowania pogody, jak również monitoringu pożarów, zapewniając wskaźniki stanu roślinności i pomiaru wysokości rzek i jezior na lądzie.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Nil zabarwił się na czerwony krwisty kolor”

  1. To zdjęcie to najwiekszy fake jaki widziałem. To co NASA od jakiegoś czasu pokazuje ludziom to totalna porażka uwłaczająca myślącym ludziom.
    Nawet dziecko gołym okiem zobaczy że ta fotka jest poćapana zwykłą farbą.

    NASA robi eksperyment socjotechniczny. Patrzy jak ludzie reagują na najgorsze fake. Ale uczona ludzkość beznamiętnie wszystko przyjmuje…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.