Dlaczego tak się ich boją? Przecież papież Franciszek powiedział, że to “wojownicy nadziei”.

Inwazja dzikich hord imigrantów na małe francuskie miasteczko Ouistreham w Normandii nastąpiła nagle i wywróciła całe dotychczasowe spokojne życie do góry nogami. Erytrejczycy, Sudańczycy, Albańczycy, Pakistańczycy, Irańczycy i Afgańczycy usiłują wedrzeć się na promy do Wielkiej Brytanii, atakują samochody i rabują – donoszą portale Breitbart i Daily Mail.

“Każdego dnia siedzą pod ścianą mojego domu. Nie czujemy się bezpiecznie. Pewnego dnia chcieli odebrać telefon mojej żonie. Policji prawie nie ma. Jesteśmy jak na pierwszej linii frontu i nikt nam nie pomaga” – skarży się Alain Hurel, 46-letni kelner z miejscowej kawiarni.

Tymczasem imigranci mają już wypracowaną taktykę. Trzy razy dziennie, kiedy odpływają promy do Anglii, agresywne bandy zajmują pozycje w całym mieście. Jedni robią dywersję, demolują, żeby odwrócić uwagę nielicznych funkcjonariuszy, a inni w tym czasie wyskakują z ukrycia i atakują ciężarówki czekające na czerwonym świetle na drodze na prom.

atak imigrantow

Jedna grupa siłą otwiera klapy TIR-ów i wdziera się do wewnątrz, a druga natychmiast zamyka je za nimi i przykręca śruby, zanim ciężarówka ponownie ruszy. Nauczeni smutnym doświadczeniem kierowcy przestali więc zatrzymywać się na czerwonym świetle. Na drodze panuje kompletny chaos.

atak imigrantow

“Jest coraz gorzej. Ich jest coraz więcej. Potrzebujemy pomocy, więcej funkcjonariuszy. Ten problem trzeba rozwiązać na wyższym szczeblu. Miasto jest przerażone. Jesteśmy bezradni” – przyznaje szef lokalnej policji. Obawia się też, że im więcej imigrantów dostanie się tu na promy, tym więcej ich przybędzie, zachęconych sukcesem poprzedników.

atak imigrantow

“Powiedzieli mi, że to jest teraz najlepsze miejsce. Wszyscy mówią że w Ouistreham najłatwiej dostaniesz się na prom do Anglii. Marzę o tym od kiedy 6 miesięcy temu opuściłem mój dom w Peszawarze. U nas tam nie ma żadnej pracy” – mówi Asad Gul, 33-letni Pakistańczyk.

atak imigrantow

“Ani infrastruktura naszego miasteczka, ani nasza policja nie są tak wyposażone, żeby poradzić sobie z doskonale skoordynowanymi grupami młodych mężczyzn, zdeterminowanymi aby dostać się do Wielkiej Brytanii” – przyznaje zastępca burmistrza Ouistreham, Luc Jammet.

atak imigrantow

Nie ma nawet miejsc w areszcie, żeby zamykać imigrantów przyłapanych na wdzieraniu się do ciężarówek. Policjanci dostali więc rozkaz, aby zatrzymanym “udzielać jedynie ostrzeżeń” i puszczać wolno, co oczywiście oznacza, że już za kilka godzin robią oni dokładnie to samo.

atak imigrantow

“To jest jak gra. Wy to nazywacie zabawą w kotka i myszkę. Któregoś dnia nie uda im się mnie złapać i wtedy dostanę się do Anglii” – śmieje się w rozmowie z Daily Mail jeden z imigrantów z Sudanu. Chwali się, że w ciągu dwóch miesięcy, od kiedy tu koczuje, został już zatrzymany co najmniej 45 razy. Prawdziwy “wojownik nadziei”.

atak imigrantow

źródło: reporters.pl

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KimburMeskalinMag Chaosu&ttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu
&
Gość
&

Byłem dziś w galerii pomorskiej, synagoga szatana, ludzie pojeby. Nie spojrzysz na ich picz to zaraz od ciot zwyzwą.
Ci polacy są jacyś umysłowi. Jak można się ciągle przypierdalać o takie pierdoły że nie spojrzę na jakąś idiotkę wytapetowaną. Może nie w moim typie.

&
Gość
&

Skoro tak narzekają na brak walca tu i uwdzie, to może warto zaprosić tutaj kilku takich czarnych macho, niech skorzystają skoro mili faceci są dla nich fe.

ttteis77
Gość
ttteis77

„Erytrejczycy, Sudańczycy, Albańczycy, Pakistańczycy, Irańczycy i Afgańczycy usiłują wedrzeć się na promy do Wielkiej Brytanii, atakują samochody i rabują. czy to nie jest przypadkiem przestępstwo?, a wy karacie ludzi którzy ukradną 1 bułkę ze sklepu….(trzeba to powstrzymać i pozamykać)”

ttteis77
Gość
ttteis77

„poewiecie, to nic złego… oni uciekają przed wojną…. , o co powiecie gdy ktoś ukradł bułkę ze sklepu bo był głodny?, to co, mógł zapytać?”

Kimbur
Gość
Kimbur

karzecie

&
Gość
&

Coś tu nie gra, od kiedy Francja bardziej dba o Anglię niż o siebie skoro WB nie jest nawet w UE? Pojebało ich? Niech płyną, po co ich zatrzymywać.

Aiyyo
Gość
Aiyyo

Dzicz…niech zwolennicy przyjmowania imigrantów wezmą ich do swoich domów.

Meskalin
Gość
Meskalin

Ci co są za przyjęciem ich, powinni wyjechać razem z nimi…