Nostradamus 2017: wstrząsająca przestroga XVI-wiecznego jasnowidza

12
12

Michel de Nostredame był XVI-wiecznym francuskim filozofem i jasnowidzem, który przewidział wiele wydarzeń historycznych – w tym rządy Hitlera, zamach 11 września na WTC czy zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich (Centuria 81: „Wielki bezczelny, zuchwały – zostanie wybrany gubernatorem armii: śmiały w swoim sprzeciwie. Złamany most, miasto osłabione strachem”).

[1] Chiny podejmą bardzo odważne działania, których celem będzie uleczenie ekonomicznej nierównowagi, jaka obecnie panuje na świecie. Według Nostradamusa, postępowanie Chin przyniesie skutki sięgające wielu wieków w przyszłość. Praktycznie żaden człowiek na Ziemi nie uchroni się przed efektami tych działań.

[2] Włochy staną w obliczu kryzysu finansowego. Ogromne bezrobocie oraz zadłużenie (zarówno obywateli, jak i samego państwa) uczynią z Włoch „epicentrum” kryzysu finansowego całej Unii Europejskiej. Włoskie banki już teraz są w nie lada tarapatach. Ich upadek to jednak zaledwie czubek góry lodowej.

[3] Wojna wokół globalnego ocieplenia. Nostradamus wierzył w wystąpienie tzw. Gorących Wojen. Ich początek przewidział na 2017 rok, kiedy to rosnąca temperatura na Ziemi oraz kurczące się zasoby naturalne zaczną się poważnie dawać ludziom we znaki.

[4] Pomimo pogłębiających się problemów z klimatem, w 2017 roku największym zagrożeniem nadal będą grupy terrorystyczne.

[5] Ameryka Południowa doświadczy w 2017 roku ogromnych przemian. Część rządów odejdzie od prospołecznej polityki, co wywoła wiele niepokojów społecznych.

[6] Kryzys supermocarstwa. Nostradamus miał tutaj na myśli Stany Zjednoczone. W 2017 roku kraj ten pogrąży się w chaosie. Administracja wykaże się ogromną niekompetencją. W szczególności będzie to dotyczyło polityki zagranicznej. USA narazi się swoim sojusznikom, przez co międzynarodowa współpraca będzie coraz trudniejsza. Korupcja na najwyższych szczeblach władzy, rosnące nierówności społeczne oraz radykalna zmiana polaryzacji w polityce obniżą jakość życia i będą wzbudzały coraz większy niepokój wśród obywateli.

[7] Wzrost znaczenia energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, szczególnie energii słonecznej. Do 2017 roku technologie energetyki solarnej mogą stanowić znaczny procent całej wytwarzanej na świecie energii. Nostradamus przewidział, że czysta energia pomoże gospodarkom wielu krajów. Przedsiębiorcy będą w stanie obniżyć koszty produkcji, co przełoży się na ożywienie na rynkach.

[8] Komercyjne loty w kosmos. Już teraz wiemy, że turystyka kosmiczna jest na wyciągnięcie ręki. Jak dotąd jest to jednak zabawa dla bogatych, a poza tym odbywa się nadal niezbyt wiele lotów. Według Nostradamusa, w 2017 roku mogą rozpocząć się bardziej zaawansowane projekty eksploracji kosmicznej. Mowa tutaj nie tylko o turystach latających na orbitę, ale też o rozpoczęciu pozyskiwania surowców naturalnych spoza Ziemi.

[9] Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia. Nostradamus nie znał szczegółów tego porozumienia, ale widział, że Stany Zjednoczone będą przeciwne podpisaniu traktatu pomiędzy tymi dwoma państwami. Z kolei Unia Europejska, na czele z Niemcami, wyrazi swoje poparcie.

[10] Połączenie Północnej i Południowej Korei. Kim Dzong Un zostanie obalony i będzie szukać schronienia w Rosji. Dyktator Korei Północnej, Kim Dzong Un, odziedziczył przywództwo 17 grudnia 2011 roku, po śmierci ojca. Za swoich rządów wywołał niebezpieczny kryzys międzynarodowy przez testowanie broni nuklearnej oraz grożenie jego użyciem przeciwko Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej. Nostradamus przewidział jednak, że czas Kim Dzong Una dobiegnie końca w 2017 roku.

Nostradamus 2017: najbardziej przerażająca wizja

Wizja, która wydaje się najbardziej szokująca, dotyczy Donalda Trumpa – wybranego niedawno nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przepowiednie Nostradamusa wskazują na duże prawdopodobieństwo, że amerykański prezydent-elekt zostanie zamordowany, zanim obejmie swój urząd lub wkrótce po objęciu władzy.

Wieloletni badacz przepowiedni Nostradamusa, uczony John Hogue, twierdzi w swojej książce, że III wojna światowa wybuchnie, kiedy Mabus nagle umrze w wyniku zamachu. Kim jest Mabus? Według Nostradamusa, jest to tzw. Trzeci Antychryst (Pierwszym był Napoleon Bonaparte, a Drugim – Adolf Hitler). Wiele wskazuje na to, że Mabusem jest właśnie Donald Trump. I  w przeciwieństwie do dwóch poprzednich Antychrsytów, Mabus zginie na samym początku globalnej wojny.

Więcej na ten temat można przeczytać w książce Johna Hogue, pod tytułem Nostradamus and the Antichrist: Code Named MABUS.

Nadal nie wiemy, czy rzeczywiście Trumpa spotka taki sam los jak Johna F. Kennedy’ego, ale na chwilę obecną niczego nie możemy wykluczyć. Jeśli ta szokująca przepowiednia się wypełni, czeka nas bardzo ciężki okres. Trzecia wojna światowa może okazać się prawdziwym końcem świata dla ludzkiej cywilizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 KOMENTARZE

 1. Kompletne bzdury wypisuja osoby chyba chore na pkt wojny kleski i konca swiata. Naciagaja do tego jeszcze przepowiednie jakis znanych psob co niby cos wczesniej przepowiedzialy. A jak sie nie sprawdzi to juz zapominaja szybko o maja znow nowe przepowiednie przypisane tym damym autorytetom. Bez przerwy powoluja sie na Nostradamusa, Babe Wange itp. Nie wiem czemu ich sie uczepili, bo nic sie nie sprawdza w przyszlosc a rzekomo wszystko im sie sprawdza wstecz. Bzdury wypisuja!

 2. Ten artykuł jest kompletną bzdurą – nie ma takich Centurii, które opisywałyby to, co sugeruje Autor artykuł, z datowaniem na 2017. Te „pobożne życzenia” Autora – w rzeczywistości chęć sprowadzenia nieszczęść – można odnieść do każdego roku: tego i następnych.
  W końcu się trafi i na nieszczęście!
  Cytując Centurię należy podać dokładniej, np. III.81., żeby można do niej się odnieść.
  Jedyna „zaleta” takiego artykułu – to profity z klikalności czytelników.

 3. Ulubione przepowiednie, na których spełnienie ludzie oczekują każdego roku od wielu wieków: wojna światowa, ponowne przyjście Zbawiciela, koniec świata – a w przypadku Polaków, wybranie Misia Puchatka na króla Polski!

 4. Brednie.
  A kim byl z pochodzenia ow „prorok”?
  I wszyscy pozostali „prorocy”?
  ZYDZI,MASONI,ILUMINACI
  A WY DO NICH NALEZYCIE BO TO WY TE BREDNIE TWORZYCIE,PRAWDA?

 5. Jak można takie brednie wypisywac?! Ciągle tylko strzeżenie rok w rok kolejnym Końcem Świata lub III Wojna Światową. Przypomne ze według Nostradamusa i kilku innych wielkich jasnowidzów to wszystko miało się wydarzyć w 2012 roku. I co ??? Nic!! W każdym kolejnym roku jest przesuwany o rok Wybuch Wielkiej Wojny lub tzw. Koniec Świata. Jak cos się stanie to nawet o tym nie będziemy wiedzieli a póki co to są brednie, nadinterpretacje i przypisywanie danych Centurii i ich fragmentów do tego co pasuje autorom tego typu artykułów.

  • Interesuje się przepowiedniami i III wojna światowa jest zapowiadana (Przez badaczy Nostradamusa) co roku od co najmniej 1999 r. Wtedy chyba pierwszy raz pamiętam info że Nostradamus przepowiedział 3 wojnę światową i właśnie ma wybuchnąć 1999 r. a potem co roku 2000 r, 2001 r. itp. Aż w końcu trafia i będą bredzić ze Nostradamus to przewidział. hehehe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.