Nowa tajemnicza choroba zabija w ciągu doby

choroba Nigeria

W południowo-wschodniej Nigerii rozprzestrzenia się nowa nieznana choroba, która dotychczas zabiła „co najmniej” 28 osób. Dotychczas nie zidentyfikowano jej źródła, pracują nad tym przedstawiciele WHO. Wiadomo, że nie jest to ebola. Śmierć następuje w ciągu doby po pojawieniu się pierwszych objawów.

Nigeryjskie władze nie mówią o epidemii, ale o „nagłej fali” zachorowań. Ognisko tajemniczej choroby znajduje się w mieście Ode-Irele w południowo-wschodnim stanie Ondo. Pierwsze zachorowania odnotowano pomiędzy 13 a 15 kwietnia.

choroba Nigeria

Tajemnicza choroba, którą roboczo nazwano OndoX, jest wyjątkowo śmiertelna. Dotychczas odnotowano „co najmniej” 28 ofiar i tylko trzy osoby, które przeżyły. Choroba objawia się zamazaniem widzenia, bólem głowy, utratą przytomności i w ciągu 24 godzin prowadzi do śmierci.

Na razie bez wyjaśnienia

Zmarłych najpierw testowano na ebolę, jednak okazało się, że to nie ta choroba. Następnie przeprowadzono szereg innych testów na najbardziej powszechne śmiertelne choroby występujące w regionie, jak różne odmiany febry, dengę czy gorączkę zachodniego nilu. Wszystko bez rezultatu.

Pomimo tygodnia prac specjalistom nie udało się dojść do tego, co powoduje śmiertelną chorobę. Jak donoszą lokalne media, swoje wytłumaczenie ma wódz plemienny Moses Enimade, według którego tajemnicze śmierci to klątwa rzucona przez bóstwo imieniem Molokun. Ma to być kara za obrabowanie przez młodzież jednej z poświęconych mu kapliczek.

Niezależnie od teorii o klątwie, nigeryjskie władze powołały specjalny sztab kryzysowy koordynujący pracę lekarzy w terenie. Kontynuowane są też testy, mające ustalić co właściwie powoduje niewyjaśnione śmierci.

Autor: mk/tr / Źródło: tvn24,  Premium Times Nigeria
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Nowa tajemnicza choroba zabija w ciągu doby”

  1. jeśli zdrowy ogranizm zdoła zarazić się od chorego „który umiera w ciągu doby” to już jest „zakaźne” jeżeli to kątwa to znaczy że dotknie to tylko tych co ją wywołali.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Jak szybko na miejscu pojawiło się WHO czyżby maczali paluszki w nowej epidemii?Zastanawiające jest to czy Afryka nie jest traktowana jako poligon doświadczalny imperium zła /US&UE/ dla opracowania takiej epidemii gdzie śmiertelność wyniesie 90% ludności /depopulacja ludności/ aby resztą która przeżyje było łatwiej kontrolować.Wspaniałe miejsce do uwolnienia wirusa i rżnięcia głupa że nie wiadomo skąd się wziął.Jeżeli to robota US to na 100% mają antidotum,z ebolą im nie wyszło/mieli antidotum ale się nie przyznawali/,z każdym wirusem który opracowywany jest w laboratorium równocześnie opracowywane jest antidotum.Bronią biologiczną jakimi są śmiertelne wirusy można zdziesiątkować populacje w białych rękawiczkach.UNITED SATANIST OF AMERICA jest zdolna do największych zbrodni co udowodnili już nie raz.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.