Nowe potężne trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne na całym świecie: trzęsienie ziemi M7.3 w Wenezueli, trzęsienie M6.6 w Vanuatu, zwiększona aktywność wulkaniczna Etny i Stromboli (Włochy), Krakatau (Indonezja) i Ebeko (Rosja)

0
Pierścień Ognia erupcje wulkanow trzesienia ziemi

Obecnie na całym świecie wzrasta aktywność sejsmiczna i wulkaniczna. W ciągu 48 godzin ponad 5 trzęsień ziemi większych niż M6.0 wstrząsnęło światem, zabijając ludzi i niszcząc infrastrukturę. Równocześnie codziennie wybuchają nowe wulkany. W ciągu ostatnich dwóch tygodni światowa aktywność sejsmiczna sprawiła, że ​​nagłówki gazet przepełnione są informacjami o zabójczych trzęsieniach ziemi zabijających w różnych regionach Pierścienia Ognia …

Od wczoraj, 21 sierpnia 2018 r., Kolejne dwa silne wstrząsy sejsmiczne muszą zostać dodane do rosnącej listy. Jeden trafił Wenezuelę i Karaiby (trzęsienie ziemi w M7.3), a drugi Archipelag Vanuatu (M6.6).

W Wenezueli trzęsienie ziemi M7.3 uderzyło na głębokość 123 km zaledwie 20 km od miejscowości Yaguaraparo.

Masowe trzęsienie ziemi M7.3 uderza Wenezuelę i Karaiby 21 sierpnia 2018 r

To trzęsienie jest najprawdopodobniej spowodowane procesem ślizgowym płyty południowoamerykańskiej pod płytą karaibską, ponieważ w miejscu, w którym wystąpiła, płyta południowoamerykańska porusza się na zachód od płyty karaibskiej z prędkością około 20 mm / rok.

Kompilacja wszystkich trzęsień ziemi o sile większej niż M6.5, która uderzyła w to samo miejsce co trzęsienie ziemi w Wenezueli M7.3 21 sierpnia 2018 r.
Kompilacja wszystkich trzęsień ziemi o sile większej niż M6.5, która uderzyła w to samo miejsce co trzęsienie ziemi w Wenezueli M7.3 21 sierpnia 2018 r.

Potężne trzęsienie ziemi było odczuwalne na północnym wybrzeżu Ameryki Południowej, w Kolumbii i na Karaibach aż po Fort de France. – USGS

Kilka godzin później trzęsienie ziemi o sile 6,6 uderzyło w Vanuatu na głębokości 10 km, około 195 km na północ od Port Vila, w pobliżu wyspy Penama, na wschód od Nowej Równiny Nowej Hebrydy. Epicentrum znajduje się w bardzo aktywnej sejsmicznie strefie przy zbieżności płyt australijskich i pacyficznych. – USGS

Trzęsienie ziemi o sile M6.6 uderza w Vanuatu w dniu 21 sierpnia 2018 roku
Trzęsienie ziemi o sile M6.6 uderza w Vanuatu w dniu 21 sierpnia 2018 roku

UWAGA: Zaleca się włączenie tłumaczenia napisów
69 dużych trzęsień ziemi wystąpiło w Pacyficznym Pierścieniu Ognia w zaledwie 48 godzin.

A oto kilka nowych wiadomości o erupcjach wulkanów z całego świata:

Etna wzmocniła aktywność od dnia 21 sierpnia 2018 r. (Włochy)

Wulkaniczna aktywność Etny została dostrzeżona w trzech kraterach szczytu: nowego południowo-wschodniego krateru, północno-wschodniego krateru i Bocca Nuova.

Etna - Bocca nuova w dniu 21.08.2018
Etna – Bocca nuova w dniu 21.08.2018

Silna eksplozja na wulkanie Stromboli (Włochy)

Nowa “poważna eksplozja” została zarejestrowana 18 sierpnia, o godzinie 17:08 (czasu lokalnego.

Wybuch wyprodukował niewielką chmurę popiołu, która szybko się rozproszyła i wyrzucił gruby materiał piroklastyczny, który spadł na zbocza krateru i na szczyt Sciara del Fuoco. Aktywność sejsmiczna związany z wydarzeniem trwała nieco ponad 4 minuty.

Długotrwałe erupcke wulkaniczne wulkanu Ebeko (Rosja)

Wulkan Ebeko wykazuje oznaki umiarkowanej aktywności wybuchowej, charakteryzującej się opadami pyłu wznoszącymi się na 1500-2000 metrów npm. Pył będzie dryfował ponad 235 km aż opadnie (dane KVERT).

Emisje gazowe i parowe są ciągłe, ale alarm lotniczy pozostaje na poziomie pomarańczowym. Eksplozje i wyrzucenie popiołów na wysokość 5 km mogą wystąpić w dowolnym momencie. Bieżąca działalność wulkaniczna może dotknąć nisko latające samoloty i lotnisko Severo-Kurilsk. – KVERT

Zwiększona aktywność sejsmiczna i erupcja wulkaniczna w Anak Krakatau (Indonezja)

Sejsmiczność Anak Krakatau była szczególnie wysoka w dniu 18 sierpnia. Zarejestrowano wtedy 578 trzęsienia ziem. 19 sierpnia liczba trzęsień ziemi zmniejszyła się do 248.

Wulkan wybucha codziennie. . Emisja popiołu jest ciągła. – VONA

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o