Nowe zdjęcia satelitarne pokazują, że Rosja potajemnie przygotowuje się do wojny

3
28
Rosja wojna Kaliningrad

Obrazy ujawniają, że Putin przygotowuje się do wojny a Kaliningrad będzie dobrze uzbrojonym strategicznym regionem.

Nowe zdjęcia satelitarne ujawniły, że prezydent Rosji Władimir Putin potajemnie przygotowuje swój kraj do wojny.
Nowe zdjęcia satelitarne ujawniły, że prezydent Rosji Władimir Putin potajemnie przygotowuje swój kraj do wojny.

Szczyt w Helsinkach w Finlandii, 16 lipca, pomiędzy prezydentami Donaldem Trumpem i Putinem, stanowi bezprecedensową okazję do złagodzenia napięć między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

Kilka raportów wyszczególniło niepokojący nowy trend szybkich działań modernizacyjnych Moskwy zmierzających do poprawy swoich najbardziej wysuniętych na zachód obiektów wojskowych w Kaliningradzie przed szczytem.

Obszar ten jest strategiczną enklawą terytorium rosyjskiego położonego między Polską a krajami bałtyckimi.

Raporty Zero Hedge  : W zeszłym miesiącu Federacja Amerykańskich Naukowców (FAS) opublikowała zdjęcia satelitarne ujawniające znaczące ulepszenia bunkra do przechowywania broni jądrowej zlokalizowanego w tajnym obiekcie w Kaliningradzie.

„Ma wszystkie odciski palców typowych rosyjskich magazynów broni jądrowej”, powiedział  Hans Kristensen, dyrektor Projektu Informacji Nuklearnej w Federacji Amerykańskich Naukowców (FAS).

„Istnieje duży zewnętrzny obwód wielowarstwowego ogrodzenia. Same bunkry mają także potrójne ogrodzenie. „

Zakopany bunkier do przechowywania broni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim od połowy 2016 roku Podlega gruntownemu remontowi. (Źródło: Federation of American Scientists (FAS))

Dzieje się tak w czasie, gdy Moskwa wyraziła zaniepokojenie ekspansją infrastruktury wojskowej Układu Północnoatlantyckiego (NATO) w pobliżu granicy polsko-kaliningradzkiej. 

28 maja rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosja jest gotowa podjąć odpowiednie działania w odpowiedzi.

Stwierdzenie to było reakcją na debiutujące plany Pentagonu dotyczące budowy stałej bazy wojskowej w Polsce.

Siły NATO otoczyły Obwód Kaliningradzki,  ponieważ wygląda na to, że Moskwa znajduje się na końcowym etapie instalacji i modernizacji struktur wojskowych i innych ulepszeń bunkra w tym strategicznym fragmencie terytorium w sercu sojuszniczej Europy Wschodniej.

Moskwa zna swój los z NATO i dlatego przygotowuje się do wojny.

Wojna w Europie - Rosja kontra NATO

Teraz jest więcej dowodów na to, że Rosja buduje jeszcze więcej struktur i bunkrów w odległości około 8 mil od obiektu jądrowego, który FAS zgłosił w zeszłym miesiącu.

Nowy raport autorstwa amerykańskiej prywatnej firmy Planet Labs i Defense One zajmującej się obrazowaniem Ziemi pokazuje istotne zmiany wokół bunkra w Bałtijsku, w pobliżu polskiej granicy.

Matt Hall, starszy analityk ds. Geoprzestrzennych w 3GIMBALS, firmie zapewniającej zintegrowaną analizę opartą na lokalizacji człowieka, powiedział Defense One, że obiekty na zdjęciach satelitarnych ( poniżej ) są używane do przechowywania artylerii.

” Widoczna zmiana między dwoma przedstawionymi obrazami wydaje się być fortyfikacją budynków, charakterystyczną dla ładunków wybuchowych, wykorzystujących gliniankowe nasypy do dalszej izolacji tych konstrukcji.

„Wydaje się, że są również polany, nowe struktury widoczne w zalesionej części instalacji, jak również ogrodzenie zewnętrzne otaczające instalację” –powiedział Hall.

Wojna w Europie - Rosja kontra NATO
Pojawiły się nowe budynki i oczyszczalnie

Regiony, które nie zalesiono, to bunkry z ładunkami wybuchowymi, powiedział.

„Każda struktura w północnym, nieleśnym sektorze została wzmocniona podczas trzymiesięcznego okresu pomiędzy wykonanymi zdjęciami” – powiedział. 

„Obwodnice wydają się być nieustannie ufortyfikowane, aby uczynić je bardziej zasłoniętymi przed wykryciem lotniczym.”

„Wydaje się, że istnieje dodatkowe, odkryte miejsce do przechowywania, niektóre z nasypami, ale niezbyt silnie ufortyfikowane.

„Ponadto pojawiają się nowe lub redystrybuowane przedmioty – potencjalnie możliwe do zidentyfikowania jako kontenery transportowe” – powiedział Hall.

Hall zidentyfikował także linię kolejową na zdjęciach satelitarnych.

Łączy się z szerszym systemem krajowym, który biegnie przez Litwę .

Defense One  powiedziało, że Rosja zbudowała podobną linię w gruzińskiej prowincji Abchazji, zanim dokonała inwazji na ten kraj w 2008 roku.

Defense One zapytało urzędników National Geospatial-Intelligence o ostatnie działania w Kaliningradzie.

Odpowiedzieli bez komentarza, ponieważ takie informacje są uważane za tajne.

Rosja od 2015 roku dodaje wojska do regionu, który jest bazą macierzystej 11 Korpusu Armii Rosyjskiej i dowództwem rosyjskiej Floty Bałtyckiej.

Jest tylko jeden powód, dla którego Rosja szybko wzmacnia różne obiekty wojskowe i ulepsza bunkry jądrowe w Kaliningradzie: Moskwa widzi wojnę na horyzoncie.

 

źródło: neonnettle.com

3 KOMENTARZE

  1. Niezwykle ciekawe. Jak Polska, USA, NATO szykuje się do wojny to w porządku. Jak Rosja robi to samo to źle. Dziwne i pokrętne to rozumowanie.

    • Rzeczywiście ciekawe, bo ten kto pierwszy zaatakuje albo sprowokuje ten będzie winien. ;] Dodatkowo, ruski mogą sobie palcem w d… pogrzebać bo Polska jest członkiem NATO i mamy prawo prosić NATO o obecność jeśli czujemy zagrożenie z jakiejkolwiek strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.