Nowy szczep grypy ma potencjał żeby wywołać ogromną epidemię

W Chinach rozprzestrzenia się nowy szczep wirusa grypy H7N9. Lekarze ostrzegają, że ma on potencjał, by rozpętać ogromną epidemię – donosi „Rzeczpospolita”.

Chińczycy twierdzą, że nowa odmiana wirusa jest wyjątkowo niebezpieczna. W 88 proc. przypadków prowadzi do poważnego zapalenia płuc. Nieco ponad 40 proc. hospitalizowanych pacjentów umiera z powodu hipercytokinemii, czyli przesadnej reakcji odpornościowej organizmu. Ta sama przyczyna zabijała ludzi w czasie pandemii „Hiszpanki” w 1918 roku.

Jak dotychczas nowego wirusa stwierdzono u 1223 Chińczyków, 489 z nich zmarło. Jednym z poważnych problemów związanych z H7N9 jest jego zdolność do częstych zmian antygenów powierzchniowych (podobnie jak u H1N1 – ostatniego szczepu wirusa grypy, który wywołał pandemię).

Powoduje to, że przeciwciała wyprodukowane przez chorego w czasie wcześniejszej infekcji wirusem nie są w stanie rozpoznać nowego zagrożenia.

W XX wieku wszystkie epidemie tej choroby zabiły 102 miliony ludzi – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

źródło: onet.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Nowy szczep grypy ma potencjał żeby wywołać ogromną epidemię”

  1. „Hiszpanka” w 1918 to nie była żadna grypa, tylko efekt szczepień.
    Po stu latach nadal fałsz ma się dobrze i jeszcze straszy. Powoływanie się przez ścierwomedia na spreparowane fałszywe informacje, gdy w necie dostępne są dowody na prawdę, jest oburzające. Jak długo będą dziennikarzyny traktować ludzi jak idiotów, którym można wcisnąć każdy kit. Nawet kit stuletni.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.