O czym pamiętać kupując mieszkanie w kamienicach?

pokoj

Dziś odrestaurowane kamienice święcą triumfy i wiele ludzi kupuje w nich mieszkania, aby poczuć ich wyjątkowy klimat i historię. Oczywiście preferencje dotyczące wnętrz są rzeczą gustu, a historię każdy może odebrać w inny sposób, jednak ciężko się spierać ze zwolennikami mieszkań w kamienicach – są one niezaprzeczalnie wyjątkowe, przeważnie także znajdują się w korzystnym położeniu. O czym należy jednak pamiętać decydując się na zakup mieszkania w kamienicy?

Zalety kamienicy

Kupując mieszkanie w kamienicy mamy do dyspozycji piękną przestrzeń z wysokim sufitem – to jedna z głównych zalet tego typu wnętrz. Otrzymujemy bowiem bardzo dużą przestrzeń, która może stać się dodatkowym miejscem które można wykorzystać na wiele sposobów. Nawet na niewielkim metrażu możemy dzięki temu zyskać dodatkowe miejsce, tworząc przytulną antresolę. Przestrzenność mieszkań w kamienicach jest doskonała do umieszczenia wysokogabarytowych mebli. Zaletą jest także dobre wygłuszenie oraz przyjemna temperatura panująca wewnątrz podczas letnich upałów. Mniej przyjemnie robi się jednak zimą.

Wady kamienic

Warto pamiętać, że kamienice są budowane w charakterystyczny i ustawność pokoi może pozostawiać wiele do życzenia. Problemem może być także wspomniana temperatura oraz brak szczelności w oknach. To specyficzne budynki, które nie zawsze dobrze izolują przed zimnem, a co najgorsze nie wynika to tylko i wyłącznie z nieszczelnych okien. Jeżeli problem z temperaturą w mieszkaniu nie jest spowodowany nieszczelnością okien, ich wymiana na nowe nie wystarczy.

W kamienicach często występują także problemy z rurami ze względu na to, że są stare i często zaniedbane. Przed zakupem mieszkania należy wykonać inspekcję rur. Inspekcja rur jest nam potrzebna, aby ocenić ich stan i zastanowić się, czy jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednią ilość środków i czasu na ich wymianę lub gruntowne czyszczenie, aby nie przeprowadzać w przyszłości udrażniania rur.

Wybór odpowiedniego miejsca do życia jest niezwykle istotny. Czasami decydujemy się na nowoczesne deweloperskie osiedle, jednocześnie unikając problemów starego budownictwa, ale i jednocześnie rezygnując z ich zalet.

www.stankan.pl

 

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kto nie skacze ten za TuskiemPies_CiastekObiektywnyAdminRegi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obiektywny
Gość
Obiektywny

Po co mam kupować mieszkanie jeśli ma być koniec świata a przy okazji 3 wojna światowa. Zapowiadają też krach finansowy więc nikt normalny nie kupi mieszkania w kamienicy. Lepiej kupić skrzynkę piwa i wygodny fotel by być przygotowanym na armagedon 🙂

Pies_Ciastek
Gość
Pies_Ciastek

Mocnego Polskiego! i pijac, spogladac jak pali sie swiat.

Kto nie skacze ten za Tuskiem
Gość
Kto nie skacze ten za Tuskiem

Kałach jest, maczeta jest, skrzynka browara jest, fotel tez…. No to czekamy xD

Regi
Gość
Regi

Czy artykuł aby na temat?