O krok od trzeciej wojny światowej

0
5
III wojna swiatowa

Prezydent Syrii Baszar Asad powiedział, że Syria uniknęła zmasowanego ataku ze strony państw Zachodu dzięki stanowisku Rosji.

Syryjski prezydent Baszar Asad oznajmił, że dzięki Rosji państwu udało się uniknąć zmasowanego ataku ze strony państw Zachodu po tym, jak Damaszek 7 kwietnia został gołosłownie oskarżony o użycie broni chemicznej we Wschodniej Gucie. Asad powiedział o tym w wywiadzie dla RT. Poinformował też o prawdopodobieństwie bezpośredniego konfliktu między rosyjskimi i amerykańskimi wojskowymi.

(Amerykanie — red.) opowiedzieli tę historię (o rzekomym ataku chemicznym — red.), to kłamstwo, a wspólnota międzynarodowa im nie uwierzyła. Ale nie było drogi odwrotu. Trzeba było coś przedsięwziąć, nawet coś na niedużą skalę. Było to też związane z pozycją Moskwy. Rosjanie bowiem otwarcie oświadczyli, że są gotowi niszczyć punkty, skąd odpalane są rakiety — powiedział syryjski lider.

„Znaleźliśmy się dość blisko bezpośredniego konfliktu między rosyjskimi i amerykańskimi siłami. Na szczęście udało się tego uniknąć. Ale nie dzięki mądrości kierownictwa USA, lecz dzięki mądrości rosyjskich władz” — oświadczył Asad.

Syryjski prezydent zauważył, że Syrii potrzebne jest wsparcie Rosji w celu ustabilizowania sytuacji w kraju.

„Jednocześnie musimy unikać głupich działań Amerykanów” — dodał Asad.

Zmasowany atak z użyciem pocisków manewrujących miał miejsce w nocy z 13 na 14 kwietnia. USA, Francja i Wielka Brytania odpaliły ponad sto pocisków w kierunku kilku celów w Syrii, gdzie ich zdaniem zlokalizowane były ośrodki nadające się do produkcji broni chemicznej. W taki sposób koalicja zareagowała na doniesienie o ataku syryjskich sił rządowych z użyciem bomb z sarinem i chlorem.

 

źródło: pl.sputniknews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.