Obłoki srebrzyste pojawiły się nad Polską

Trwa sezon na obłoki srebrzyste. Te wysokie chmury pojawiają się rzadko na niebie, ale w nocy z soboty na niedzielę udało się je zaobserwować nad Polską.

MasterBodzio zrobił zdjęcia obłoków mezosferycznych nad Bałtykiem. Zobaczył je kiedy w sobotę spacerował po plaży w Niechorzu (woj. zachodniopomorskie).

Obłoki srebrzyste (chmury mezosferyczne, z ang. noctilucent clouds – NLC) to najwyższe chmury obserwowane z powierzchni Ziemi. Wznoszą się ponad 70 km nad chmurami, które obserwujemy na co dzień. Ich wysokość określa się na około 75-85 km ponad powierzchnią Ziemi.

Z badań przeprowadzonych w 2012 roku wynika, że obłoki mezosferyczne są to okruchy spalających się w ziemskiej atmosferze meteoroidów.

Sezon na wysokie obłoki

Na półkuli północnej od maja do końca sierpnia trwa sezon na obłoki srebrzyste. W tym czasie pojawiają się na niebie najczęściej. Bądźcie czujni, obserwujcie niebo po zmroku i może także Wam uda się zobaczyć to rzadkie zjawisko. Jeśli będziesz świadkiem tego rzadkiego zjawiska, chwyć za aparat, nagraj film, zrób zdjęcie i prześlij na Kontakt 24.

Kiedy najlepiej je obserwować? Najłatwiej dostrzec je na niebie w półzmroku, przy zmierzchu lub o świcie, kiedy słońce znajduje się 6-16 stopni poniżej horyzontu.

Autor zdjęć: MasterBodzio

obloki srebrzyste

obloki srebrzyste

obloki srebrzyste

obloki srebrzyste

obloki srebrzyste

obloki srebrzyste

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Obłoki srebrzyste pojawiły się nad Polską”

  1. Chemtrails pełną parą zwłaszcza w UK, ale to sie „fajnie” od nich przesuwa nad Europę i inne kraje. Zobaczymy jak długo Ziemia będzie akceptować przysłowiową kołdrę. Bo jeśli jest ocieplenie to to jest główny powód…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.