Obozy pracy w Korei Północnej są odwzorowane na nazistowskim obozie Auschwitz

obozy pracy Korea Północna

Północno-koreańskie obozy jenieckie są „tak straszne lub nawet gorsze” od nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, twierdzi osoba, która przeżyła Auschwitz.

Thomas Buergenthal, który przeżył dwa nazistowskie obozy koncentracyjne i żydowskie getto w okupowanej przez Niemców Polsce podczas Holocaustu, wyciągnął potężny wniosek po wysłuchaniu zeznań osób, którym udało się uciec z Korei Północnej.

Thomas Buergenthal jest jednym z trzech sędziów, których zadaniem jest wysłuchanie zeznań świadków i byłych strażników w północnokoreańskich obozach politycznych podczas sondowania łamania praw człowieka przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokackie.

obozy pracy Korea Północna
Thomas Buergenthal, który przeżył dwa nazistowskie obozy koncentracyjne, nazwał więzienia Kim Dzong Una „jako straszne lub gorsze” niż Auschwitz

obozy pracy Korea Północna
Za zamkniętymi granicami: Żeński żołnierz z Korei Północnej wychodzi zza ogrodzenia z drutu kolczastego w polityczny obozie pracy

„Uważam, że warunki panujące w obozach więziennych w Korei Północnej są tak samo straszne, a nawet gorsze, niż te, które widziałem i przeżyłem w młodości.”

83-letni Buergenthal urodził się w Ľubochňa na Słowacji w 1934 roku. Miał żydowskich rodziców, którzy uciekli przed dojściem Hitlera do władzy z Niemczech.

W 1939 r. Rodzina uciekła do Polski, a po inwazji hitlerowskiej trafiła do getta w Kielcach w południowo-centralnej Polsce.

Gdy getto zostało oczyszczone, Buergenthal wraz z rodziną zostali wysłani do hitlerowskiego obozu pracy, a później do Auschwitz, gdzie ostatecznie przeżył słynny marsz śmierci w 1945 roku.

Po wojnie i studiach w USA specjalizował się w łamaniu praw człowieka i był sędzią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości od 2000 do 2010 roku.

Buergenthal przeżył dwa nazistowskie obozy, w tym Auschwitz, na zdjęciu, podczas Holocaustu w czasie II wojny światowej
Buergenthal przeżył dwa nazistowskie obozy, w tym Auschwitz, na zdjęciu, podczas Holocaustu w czasie II wojny światowej
To rzadkie zdjęcie pokazuje więźniów pracujących w północnokoreańskim obozie jenieckim. Więźniowie rozpoczynają pracę o 5 rano i czasami mogą przejść do 3 rano. Wielu umiera z wyczerpania
To rzadkie zdjęcie pokazuje więźniów pracujących w północnokoreańskim obozie jenieckim. Więźniowie rozpoczynają pracę o 5 rano a czasami o 3 rano. Wielu umiera z wyczerpania.

W poniedziałek, po przestudiowaniu dowodów z Korei Północnej, Buergenthal i jego koledzy z Międzynarodowej Izby Adwokackiej doszli do wniosku, że Kim Dzong Un powinien zostać osądzony za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jeden z wielu obozów pracy w Korei Północnej
Jeden z wielu obozów pracy w Korei Północnej

Obóz pracy Korea Północna

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o