Na Oceanie Indyjskim powstał Huragan najwyższej 5 kategorii

Na Oceanie Indyjskim powstał olbrzymi huragan Fantala. Prędkość wiatru w wirze sięga 281 km/h. Żywioł przesuwa się po północnym wybrzeżu Madagaskaru.

We wschodniej części Oceanu Indyjskiego narodził się gigantyczny cyklon tropikalny Fantala. W poniedziałek zyskał miano huraganu piątej kategorii według skali Saffira-Simpsona. Jest to najwyższy stopień intensywności cyklonów tropikalnych, który nadaje się cyklonowi, w którym prędkość wiatru przekracza 250 km/h. Fantala wygenerowała podmuchy wiatru o sile 281 km/h.

huragan

Zahaczy o Madagaskar

Fantala znajduje się na północ od Madagaskaru. W poniedziałek i we wtorek żywioł będzie powoli przemieszczał się z powrotem na południowy wschód, skąd przyszedł. Na północnym wybrzeżu Madagaskaru pojawi się huraganowy wiatr, ulewny deszcz i wysokie fale.
Przeszła przez Mauritius

W piątek, kiedy Fantala była huraganem pierwszej kategorii, znajdowała się w rejonie wysp Mauritius i Reunion na wschód od Madagaskaru. Ostrzegano tam przed silnym wiatrem i ulewami.

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Na Oceanie Indyjskim powstał Huragan najwyższej 5 kategorii”

 1. Takie co to nic…
  Będzie dopiero fajnie jak pojawią się Hiperkany (Superhuragany)
  Wikipedia pisze o nich tak:
  [quote]Hiperkan – hipotetyczna odmiana huraganów, odznaczająca się wyjątkową siłą i rozmiarami. Hiperkany mogą być ogromnymi huraganami (cyklony, tajfuny), które będą ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi prognozowanymi przez klimatologów. (…) Hiperkan powstałby tak samo jak każdy inny huragan. Różniłby się od nich tym, iż jego moc przewyższałaby piąty stopień w skali Fujity. Wyższa energia hiperkanu pozwoliłaby mu na osiągnięcie prędkości wiatru na poziomie 600-800 km/h. Ciśnienie w centrum hiperkanu spadałoby do 650 hPa, a ściany wokół oka sięgałyby wysokości 30 km (w porównaniu z 15 km dla huraganu 5-tej kategorii).[/quote]

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Huraganik

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. czyżby początek bólów porodowych o których jest napisane w Biblii.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.