Nie odbieramy sygnału od OBCYCH bo już wymarli

Czy na Wenus i Marsie istniało życie? Naukowcy twierdzą, że tak, ale nie przetrwało w związku z szybkim tempem zmiany klimatu na planetach. – Cywilizacja we wczesnym rozwoju planety jest krucha i ma małe szanse przetrwania – tłumaczą eksperci.

Naukowcy z Australian National University badają, jak mogło rozwijać się życie na innych planetach. Twierdzą, że dawniej mogło ono istnieć ale było krótkie i szybko wyginęło. Jak przyczynę podają wysokie tempo ocieplania się lub ochładzania planety.

Wszechświat prawdopodobnie jest pełen planet na których dawniej lub teraz mogłoby istnieć życie, takie jak na Ziemi. Z tego względu Kosmos może roić się od obcych – stwierdził Aditya Chopra z Australian National University. – Cywilizacja we wczesnym rozwoju planety jest krucha i ma małe szanse przetrwania – dodał.

Efekt cieplarniany

Jak podał ekspert, żeby planeta mogła stać się dobrą do zamieszkania, musi się na niej pojawić woda i dwutlenek węgla. Wytwarza się wtedy tzw. efekt cieplarniany, dzięki któremu temperatura przy powierzchni pozostaje względnie stała.

Życie na Wenus i Marsie?

Około czterech miliardów lat temu zarówno na Ziemi, jak i na Wenus i Marsie mogło istnieć życie. Jednak z stosunkowo krótkim czasie Wenus zamieniła się w planetę za gorącą, a Mars za zimną, żeby w pełni mogły rozwinąć się organizmy żywe i przystosowywać się do nowych warunków środowiska.

– Stabilizacja klimatu na Ziemi prawdopodobnie odegrała znaczącą rolę w kształtowaniu i rozwoju życia na naszej planecie – powiedział Charley Lineweaver, współautor badań.

Pod koniec 2014 roku badacze z amerykańskiej agencji kosmicznej zawiadomili o planowaniu nowej misji, która miałaby na celu zaludnienia Wenus. Mimo że, warunki na jej powierzchni nie są najlepsze, to zasiedlanie Planety Miłości ma naukowe uzasadnienie. . .

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
anikifadiafirehellsaraaniela Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
firehell
Gość
firehell

No tak, jakieś życie jest w US itd, ale my jesteśmy tylko zwykłymi urządzeniami-matematydłem, zbudowanymi z kwadrylionów połączeń nad którymi znęca się jakiś ktoś.

sara
Gość
sara

brak mapy trzesień w europie

aniela
Gość
aniela

brak trzesien z europy