Ogromne fale o wysokości 21 metrów uderzyły w Hawaje

Co jakiś czas Matka Natura pokazuje swoje bezlitosne i surowe oblicza. Przekonali się o tym turyści jak i mieszkańcy na Hawajach, którzy dzięki mieli okazję podziwiać fale tak wysokie, że były w stanie podmywać plaże parków, drogi oraz zniszczyły własności w pobliżu oceanu – donosi Huffington Post.

W ostatni poniedziałek fale w niektórych regionach osiągały wysokości nieco ponad 21 metrów. Silniejsze niż zazwyczaj El Nino jest odpowiedzialne za jedno z najważniejszych wydarzeń surfingu na Hawajach w ciągu ostatnich 50 lat – podaje National Oceanic and Atmospheric Administration.

Hawaje

Podczas tego wyjątkowo rzadkiego zjawiska władze oficjalnie nakazały zamknięcie 20-kilometrowego odcinka Kamehameha Highway, na północnym wybrzeżu Oahu, w odpowiedzi na oceaniczne przepływy, które podmyły jezdnie.

Hawaje

Jakby tego było mało w większości regionów wystąpiła silna erozja. Odcinek 10-metrowej plaży na północnym brzegu Oahu podobno zniknął z dnia na dzień.

Mimo, iż liczne plaże zostały zamknięte ratownicy mieli ręce pełne roboty, wyciągając z wody kilkadziesiąt osób, które zignorowały ostrzeżenia i weszły do wzburzonego oceanu.

Historyczne wydarzenie siało również spustoszenia wśród własności nad oceanem, w tym domów na Oahu, który upadł do oceanu.

W czwartek wiatr osłabł, ale wciąż generował wysokie fale, lecz było na tyle bezpiecznie, by móc zorganizować zawody surfowania. Miłośnicy desek i żagli nie kryli swojego zadowolenia, mówiąc, że tak świetnych warunków nie było od co najmniej 2009 roku.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.