Ogromne ilości toksycznej piany na ulicach Indii

Ulice indyjskiego miasta Bangalore wyglądają, jakby pokryły się warstwą śniegu. Nic bardziej mylnego – to wyjątkowo toksyczna substancja, która „wtargnęła” nad miejscowość po intensywnych opadach deszczu na pobliskim jeziorze – donosi ENEX.

Indie toksyczna piana

Jezioro Bellandur jest silnie zanieczyszczonym zbiornikiem przez zwarty strumień ścieków i odpadów chemicznych, które rozbudowują się i leżą pod powierzchnią wody. Pompowane do akwenu chemikalia zawieają amoniak, fosforany i nisko rozpuszczony tlen, które mieszając się ze sobą, tworząc pianę.

Co więcej, mieszanina jest łatwo palna z powodu różnych smarów, detergentów i olejów, które możemy w niej znaleźć.

Mieszkańcy miasta, zaniepokojeni stanem swojego jeziora, obawiając się zanieczyszczeń, postanowili utworzyć specjalne konto na Facebooku, gdzie na bieżąco publikują zdjęcia pieniącego się zbiornika, podnosząc tym samym powagę z sytuacji.

Vishruth, który mieszka obok jeziora, powiedział New Indian Express, że piana potrafi osiągnąć na drogach miasta nawet metr wysokości. „Za każdym razem, gdy pada deszcz i płynie woda, piana podnosi się i żegluga przez ten odcinek staje się ryzykowna” – podkreśla.

Z powodu piany widzialność zostaje ograniczona także na drogach, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach. Samochody i motocykle poruszające się przez ten obszar, pokrywają się toksyczną białą kołderką.

Indie toksyczna piana

Indie toksyczna piana

źródło: krolowa superstar

Podobne, ostatnio opublikowane artykuły

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o