Ogromne powodzie w południowej Afryce

Powódź w Afryce

Południową Afrykę nękają ogromne powodzie. Dziesiątki tysięcy ludzi jest odcięte od świata. Nękająca ten kontynent powódź jest największa od 25 lat poinformowała agencja Reuters.

 Ogromna skala powodzi

Na chwilę obecną jest ponad 250 ofiar katastrofalnej powodzi, która najdotkliwiej uderzyła w Malawi, Mozambik i Madagaskar. Łączna liczba ofiar może wynieść ostatecznie kilka tysięcy. To największa katastrofa naturalna jaka przeszła przez Afrykę w ostatnich latach. Rzeki wystąpiły z brzegów, zalewając rozległe tereny, zniszczone są domy, drogi, mosty i uprawy.

Widok z powietrza pokazuje ogrom powodzi. Nadal pada deszcz a wody cały czas przybywa a najbliższe prognozy nie są optymistyczne. Stojąca woda powoduje do rozmnażania się niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, które są najgroźniejsze dla małych dzieci. W niektórych rejonach w każdej chili mogą wybuchnąć epidemie.

Ulewny deszcz będzie padał w Malawi i Mozambiku Tanzanii, a także północnej Zambii.

Malawi, jedno z najbiedniejszych krajów na świecie, zamieszkiwaną przez 16 mln ludzi, został najbardziej poszkodowane wskutek żywiołu. Zginęło tam na chwilę obecną co najmniej 194 osoby a 121 000 zostało wysiedlone. W połowie kraju został ogłoszony stan klęski żywiołowej.

Lokalne media informują, że bez dachu nad głową pozostaje prawie 200 tysięcy osób.

Powódź w Afryce

Powódź w Afryce

Powódź w Afryce

Powódź w Afryce

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Ogromne powodzie w południowej Afryce”

  1. lUDZIE ŻYJĄ W NATURALNYM ŚRODOWISKU , NATURALNE TO TAKIE KTÓRE NIE JEST ZANIECZYSZCZONE , CZYMŚ SZTUCZNYM , PRAWDA.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. te zjawiska takie jak powodzie, wulkany, huragany,trzesienia ziemi,napiecia miedzynarodowe i ogolnoswiatowy kryzys, wszystko to sprowadza sie do jednego oczywistego stwierdzenia, ze koniec swiata zbliza sie szybkimi krokami

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.