Ogromny aktywny region plam wyłania się z zachodniej części tarczy słonecznej

Właśnie wzrasta aktywność słoneczna doszło do kilku rozbłysków średniej klasy M i do spektakularnego wyrzutu masy słonecznej w przestrzeń kosmiczną. Najbliższy tydzień będzie obfitował w ogromne rozbłyski słoneczne i niesamowite w skali wielkości wydarzenia na słońcu.

W najbliższych dniach nastąpi ogromny wzrost aktywności słońca

Region plam oznaczony numerem 1944 wyłania się na wschodniej części tarczy słonecznej. Jest on niezwykle aktywny a w jego skład wchodzi ponad 100 plam, które ulegają ciągłej transformacji oddziałując na siebie przez co potęguje się aktywność słoneczna.

Region plam 1944 wyłania się od zachodu

słońce region plam 1944

Region plam 1944 na słońcu jeszcze się nie wyłonił a już można oglądać spektakularne wyrzuty masy słonecznej do których doszło po dwóch rozbłyskach klasy M (średniej) i jednym klasy C (niskiej)

aktywność słoneczna CME plama 1944

Plazma wyrzucona po rozbłysku słonecznym miała bardzo duży zasięg na szczęście nie była skierowana w stronę Ziemi choć już od jutra w przypadku powtórzenia się takich zjawisk na słońcu Ziemia może być pod ostrzałem.

rozbłysk na słońcu plama 1944

Na filmie poniżej widać, że region na wschodzie jest bardzo niestabilny i w każdej chwili mogą się wydarzyć nieprzewidywalne zjawiska na słońcu

W czwartek na zachodzie powinno wystąpić kilka dużych CME, które będą skierowane w naszą planetę. Ziemska magnetosfera przejdzie w najbliższym tygodniu pewnego rodzaju test, będzie bombardowana plazmą z każdej strony.

W środę o 19:00 będziemy transmitowali na żywo z obserwatorium kosmicznego relację odnośnie obecnej aktywności słońca, burz słonecznych i wpływie zachowania słońca na klimat i atmosferę na Ziemi OGLĄDAJ TUTAJ

Na zakończenie chciałbym pokazać 21 sekundowy film z MEGA OGROMNEGO rozbłysku słonecznego, który miał miejsce w 2003 roku i na szczęście nie trafił w Ziemię !

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ogromny aktywny region plam wyłania się z zachodniej części tarczy słonecznej”

  1. Pięknie to wygląda, tak mi się wydawało iż ta cisza, jest „ciszą przed burzą”, a naukowcy obwieścili już „śmierć” słońca, widać ta nauka z wszystkich religii na najgłupszych posadach siedzi… Pozdrawiam!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.