Oklahoma: Dziś doszło tam do najsilniejszego trzęsienia ziemi w historii w tym rejonie

W sobotę nad ranem w Oklahomie pojawiło się trzęsienie ziemi. Miało magnitudę 5,6. Niewykluczone, że spowodowała je działalność człowieka.

Jak podaje amerykańska służba geologiczna USGS, w sobotę o godzinie 7.02 czasu lokalnego (14.02 czasu polskiego) w Oklahomie pojawiło się trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6. Epicentrum wstrząsów mieści się 14 km na północny zachód od Pawnee, na północ od miasta Oklahoma City. Wstrząsy były odczuwalne prawie przez minutę. Wcześniejsze trzęsienia, jakie nawiedzały ten stan w poprzednich latach, trwały kilka sekund.

Nie ma doniesień o poważniejszych szkodach. W miejscowości Pawnee oderwał się fragment starego budynku banku.

– Przez kilka ostatnich lat mieliśmy falę trzęsień ziemi, ale nigdy nie były tak silne jak dziś – powiedział burmistrz Pawnee, Brad Sewell.
Nieznane przyczyny

Specjaliści z USGS nie są w stanie obecnie powiedzieć, co przyczyniło się do trzęsienia ziemi. Nie mogą jednak wykluczyć, że wpływ na nie miała działalności człowieka w tym rejonie – wydobywanie ropy naftowej i gazu.

Było to jedne z największych trzęsień, jakie kiedykolwiek wystąpiło w Oklahomie. Wcześniej do podobnego trzęsienia doszło w 2011 roku. Ostatnie wstrząsy (o sile 5,1) w Oklahomie zanotowano 13 lutego 2016 roku. Codziennie w Oklahomie sejsmografy notują wstrząsy o magnitudzie ponad 3.

trzęsienia ziemi w Oklahomie

Źródło: USGS, tvn meteo Reuters Autor: AD/jap
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Oklahoma: Dziś doszło tam do najsilniejszego trzęsienia ziemi w historii w tym rejonie”

 1. nie myślcie że piekło was nie ominie. Nadchodzi ten dzień, nawet ta wojna globalna was nie uchroni. Piekłem dla was jest tym czym nie chcecie. Chyba że ktoś uwielbia zrywanie skóry jak również wiele innych doznań, tak więc odpowiedź tkwi w was i tym będą „was częstować”. A tym czymś jest to czego nienawidzicie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. ktoś widzi różnicę pomiędzy „piekłem” a „piekłem”

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. ktoś widzi różnicę pomiędzy „piekłem” a „piekłem”

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.