Krwawy Fiord

Przerażające, barbarzyńskie sceny na duńskich Wyspach Owczych.

Organizacja ekologiczna “Sea Shepherd” wysłała na należące do Danii Wyspy Owcze na Morzu Norweskim 8 drużyn swoich wolontariuszy, którzy udając przez 10 tygodni turystów robili zdjęcia i filmowali to, czego dopuszczają się wobec delfinów i grindwali tamtejsi mieszkańcy.

Obrońcy zwierząt nadali swojej akcji kryptonim “Operacja Krwawy Fiord”. I rzeczywiście – to jedyna właściwa nazwa na określenie tego, co widzimy na przywiezionych przez nich zdjęciach, które zaczął obecnie publikować szef brytyjskiej filii tej organizacji Robert Read.

Krwawy Fiord

Łącznie patrole ekologów odwiedziły 19 zatok na Wyspach Owczych, skrzętnie licząc liczbę bezprawnie zabitych tam w tym czasie pięknych i mądrych morskich ssaków, tak przecież przyjaznych człowiekowi, które tak lubimy oglądać w morzach i delfinariach. Naliczyli oni 198 zabitych delfinów białonosych i 436 grindwali.

Krwawy Fiord

Ta doroczna tradycyjna rzeź delfinów przez Duńczyków nazywa się Fulmar. Największa masakra ma miejsce w mieście Klaksvik. Martwe delfiny są mielone w Hvannasund, a w końcu trafiają w postaci mięsa do głównego supermarketu w Torshavn i na miejscowe targowiska.

Krwawy Fiord

Przy okazji odbywa się lokalne święto – Dni Otwarte Klaksvik, w czasie którego publicznie szlachtowany jest delfin specjalnie w tym celu zachowany przy życiu z poprzedniego polowania. Odrażające widowisko.

Krwawy Fiord

Na zdjęciach widzimy, że w corocznym mordowaniu delfinów biorą aktywny udział także miejscowe dzieci. I pewnie gdyby mieszkańcom Wysp Owczych zabronić tej masakry lub przynajmniej zacząć w końcu egzekwować prawo, byliby oburzeni, że zabrania się im ich “tradycji”. Pewnie też uważają się za ludzi cywilizowanych, “europejczyków”.

Krwawy Fiord

Krwawy Fiord

Krwawy Fiord

Krwawy Fiord

źródło: Reporters.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
johmMarek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
johm
Gość
johm

A ja twierdzę,że człowiek jest najgorszym ekspansywnym gatunkiem występującym na ziemi. Jak rak i wirus niszczy wszystko wokół siebie. Na wszystkie swoje niegodziwości ma gotowe odpowiedzi, uzasadnienia lub udaje że nie dostrzega problemu. Niszczy zarówno faunę i florę (taki inteligentny gatunek……………) dążący do samozagłady.

Eureka
Gość
Eureka

Mordercy!!!!!!!!! To jest okropne co ludzie wyprawiaja, tylko gdyby też tak rozpowszechnić zdjęcia z rzeźni mielibyśmy podobne odczucia… mądry człowiek kiedyś napisał: „Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła wszyscy bylibyśmy wegetarianami….” Ja jestem i nie mogę patrzeć na takie rzeczy, w dzisiejszych czasach taka tradycja to brak empatii, ludzkich odruchów, ale cieszy mnie to, że coraz więcej osób myśli podobnie, mam wielką nadzieje, że ludzkość będzie rozwijac się w takim kierunku aby wyeliminować zupełnie barbarzyńskie zapędy względem zwierząt, że staniemy się rasą mądrą, łagodną, żyjącą w harmonii z otaczającym światem…

&
Gość
&

Zeżrą to chociaż czy tak dla checy to zabijają

&
Gość
&

hecy*

Poza tym może składają jakąś ofiarę aby ich państwu się powodziło, uj wie. Podobnie robią Japończycy na delfinach gdzieś wyczytałem

Marek
Gość
Marek

Mogliby tak wysłać ludzi morderców, którzy ich tak zaczną mordować co zabijają te delfiny, co za bestialstwo. Nie wierze w to co widzę. Tradycja, poderżnąłbym wszystkim tak samo chyba gardła, ale ja nie zabijam więc tego bym pewnie nie zrobił.

&
Gość
&

Banderowcy