OSW: Rosja gotowa do wojny !

Rosja gotowa do wojny

OSW – Ośrodek Studiów Wschodnich poddał analizie działania Rosji z przestrzeni ostatnich kilku lat a przede wszystkim wydatki na zbrojenia i ćwiczenia wszystkich rodzajów wojsk jakie mają miejsce w ostatnich miesiącach.

Chodzi między innymi o ćwiczenia „Wschód 2014”, które rozpoczęły się we wrześniu. Obejmowały one armię zawodową a dodatkowo powołano rezerwistów.

W manewrach ćwiczono atak i obronę w walce z armiami USA, Chin oraz Japonii. Ośrodek Studiów Wschodnich zwraca uwagę, że w zachodniej części Rosji i Arktyce mają miejsce bardzo duże przedsięwzięcia sił zbrojnych. Ich liczebność to aż 200 tysięcy żołnierzy i kilka tysięcy wozów bojowych, kilkaset samolotów i śmigłowców oraz ponad setka okrętów.

Tylko w tym roku wydatki na zbrojenia i armię zwiększą się realnie o 10 procent, osiągając zgodnie z tegorocznym planem 4 proc. PKB kraju.

Rosja gotowa do wojny

Rosja gotowa do wojny

Rosja gotowa do wojny

Jaki wpływ będzie miało to na Polskę i Europę ??

Według analityków OSW najgorszym realnym scenariuszem będzie rozpętanie przez Rosję wojny na większą skalę niż działania w 2008 roku wobec Gruzji i obecnie Ukrainy.

Czy Warszawa jest jednym z celów ataku Rosji?

Na celowniku znalazły by się Wilno, Tallin i Ryga. Republiki Bałtyckie doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia. W przypadku konfliktu kontynentalnego zniknęły by z mapy świata. OSW przestrzega przed najgorszym scenariuszem dla naszego kraju, w którym może zostać użyta broń jądrowa. Miasto, które przestało by istnieć to Warszawa a trzeba wspomnieć o tym, że Rosja nie jeden raz ćwiczyła atomowy atak na Warszawę!

Zgodnie z tym scenariuszem konwencjonalna armia miałaby zająć Litwę, Łotwę, Estonię, całą Ukrainę, Białoruś, Kazachstan i wejść do Polski. Wszystko w ramach, jak to określa obecnie propaganda kremlowska, obrony przed agresją Zachodu.

Rosja przygotowuje scenariusz wojny hybrydowej, czyli taki sam przebieg jaki był na Krymie. Grupy przeszkolonych separatystów w ciągu najbliższych dwóch miesięcy miałby proklamować niepodległość w części, bądź w całości zaatakowanych krajów, prosząc następnie Moskwę o wsparcie, której Moskwa chętnie udzieli powołując się na prawo międzynarodowe.

Do krajów znajdujących się na czarnej liście Kremla w tym do północnej i wschodniej Polski już zaczęto wysyłać obywateli rosyjskich.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

9 thoughts on “OSW: Rosja gotowa do wojny !”

 1. Rosja ? bardziej przejmuje mnie to ze arabopodobni już praktycznie pozajmowali zachodnią część europy i do Polski nie daleko , sami zapowiedzieli że zajmą Europe w ciągu 10 lat , ale jakoś to nikomu nie przeszkadza …., po co się zbroić militarnie jak zasiedlając arab….. przestajemy istnieć ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Propaganda zachodnia dalej niech podjudza ludzi strasząc Ruskimi. Jestem tylko bardzo ciekaw, co będzie jeśli dojdzie do jakiegokolwiek konfliktu. Bardzo chciałbym wtedy zobaczyć rozdziawione gęby matołów w momencie, w którym zachód po raz kolejny się na nas wypina, a Polska zamienia się w poligon.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Wszczynac

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. No cóż, każdy popełnia błędy, dziękuję za poprawienie mnie. 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. U nas separatyści raczej nie wypalą Putinowi i już tłumaczę dlaczego:
  Oprę się na przykładzie Ukrainy, ponieważ tu pojawił się m.in. wątek tzw. „zielonych ludzików” – Ukraina jest krajem, w którym ludzie nie byli zadowoleni z obecnej sytuacji swego kraju i chcieli w pewien sposób coś zmienić. Byli jednak podzieleni między sobą poglądami, a państwo jest bardzo osłabione, jeżeli wewnątrz ludzie nie są ze sobą zgodni, jeśli chodzi o sprawy państwa. (wiem to od tych, którzy byli na Ukrainie jeszcze przed wydarzeniami na Majdanie, mnie tam też nie zabrakło, zdarzyło mi się być na Ukrainie jesieni 2013 roku, więc tuż przed pierwszymi wydarzeniami, przed Majdanem)
  W Polsce natomiast uważam, że nie ma takiego rozdarcia, jest ciężko, ale raczej nie jest tak źle, aby wstrzynać rewolucję. Więc separatyści w Polsce nie mają czego szukać. Może nie wyglądamy w tej chwili na takich, ale nasz naród ma ogromnego ducha, który jest jednym z najsilniejszych na świecie. My jesteśmy naprawdę silnym narodem, nigdy ne tracimy nadzieji, nigdy się nie poddaliśmy jako naród! Popatrzcie! Tyle państw już zniknęło na zawsze, ale Polska się ostała, jest jak Feniks, odradza się z własnych popiołów. A poza tym mamy najpotężniejszą królową – Maryję i póki Ją mamy, to nikt nie jest w stanie nas pokonać ostatecznie. Spójrzcie wstecz historii – tyle razy potężne mocarstwa rwały nasz nieszczęsny kraj między sobą, w ich szponach byliśmy małymi, ale nawet gdy pomoc nie nadeszła, pokazaliśmy, że mimo sporego przeciwnika jesteśmy w stanie się podnieść, stawić czoła mu i ocalić ostatecznie naszą wolność, honor, wiarę i wszystko, co w duszy człowieka ma jakąkolwiek wartość.
  Oto właśnie jest Polska – ta, kórej nigdy nie złamano.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Bo mieliśmy wtedy normalny rząd, dowódców którzy by nas poprowadzili.. a teraz bedzie ciężko w chuj bo młodym nie wpaja się patriotyzmu i sobie wyjadą z kraju w czasie wojny i kto bedzie walczył? ..

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Kopacz ma ponoć mocnego kopa, może ją wezmą 😉

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. To nam da jakieś 1.5 sekundy przewagi potem rzuci się reszte rządu jako mięso armatnie na front i może nam się uda

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
   2. Pewninie Cię zaskoczę, ale nie zdajesz sobie sprawy z mojego wieku, dlatego też wyprowadzę Cię z błędu. Ja jestem jedną z tych młodych osób, o których piszesz. MY JESTEŚMY.
    Teraz też nie mamy byle kogo, ale aby dostrzec, trzeba najpierw zacząć szukać, a nie brać do siebie tylko to, co na wyciągnięcie z ręki.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.