Co oznacza trzeci Jeździec Apokalipsy ?

5
48

Pod koniec I w. n.e. na Greckiej wyspie Patmos, Apostoł Jan prorokował o czasie, który nastąpi po wielkiej wojnie, kiedy za jednego denara można będzie nabyć kwartę pszenicy lub 3 kwarty jęczmienia. Bibliści na ogół uważają, że miara kwarty (gr.choíniks) wynosiła nieco ponad litr, a więc w przybliżeniu odpowiadała dawnej polskiej kwarcie, której objętość to około 1,10 litra.

Omawiany werset według Biblii Tysiąclecia, brzmi tak:

I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina!” (Apok. Jana 6:6).

Za życia Jezusa denar miał w Palestynie wartość ok. 1 drachmy, co odpowiadało 1/4 szekiela. Była to srebrna moneta rzymska o wadze ok. 3,85 g, a zatem warta współcześnie według obecnych cen srebra ok. 9,18 zł. Przedstawiała podobiznę głowy Cezara i była „monetą podatku pogłównego”, pobieranego od Żydów przez Rzymian (E.Mt 22:19-21). W okresie, gdy Jezus przebywał na ziemi denar był zwyczajową zapłatą robotnika rolnego za 12-godzinną dniówkę (E.Mt 20:1-12). Kiedy więc w Objawieniu 6:6 opisano, że kwarta pszenicy lub trzy kwarty jęczmienia miały kosztować denara (całodzienne wynagrodzenie), oznaczało to katastrofalną sytuację, gdyż sprzedaż ziarna po takich cenach świadczyłaby o nastaniu głodu. Jak bardzo zmieniło by to ceny, pokazuję poniżej:

wheat isolated on white close up

PSZENICA
Objętość 1m3 = 1000 Litrów
Objętość 1 kwarty (gr. choíniks) = 1,10 Litra

Przeciętna masa 1 m3 Pszenicy, to ok. 800 kg
800kg / 1000L = 0,8 kg/L x 1,10L/kwartę = 0,88 kg/kwartę

Skoro 0,88 kg Pszenicy na 1/kwartę kosztowało 1 srebrnego denara, który za czasów rządów Oktawiana Augusta (27 p.n.e.-14.n.e) ważył 3,89 gram, co w przyjmowaniu dzisiejszych cen srebra daje taki o to wynik:

Obecnie według ceny giełdowej, 1 Uncja Srebra kosztuje 17,32 USD
Obecny kurs Dolara USD na PLN, to: 1 dolar amerykański = 3,87 zł
Zatem, 17,32 USD x 3,87 zł = 67,03 zł/Uncję Srebra

1 Uncja waży 28,35 gram
67,03 zł / 28,35 gram = 2,36 zł/gram Srebra

2,36 zł/gram Srebra x 3,89 gram/denar = 9,18 zł/denar

Zatem 1 srebrny Denar miałby dziś równowartość około 9,18 zł

A skoro za 1 Denara (9,18 zł) kupowano 1 kwartę (1,10 litra) Pszenicy, o wadze ok. o 0,88 kg, to koszt jednej tony pszenicy byłby następujący:

1 tona = 1000kg / 0,88 kg/kwartę = 1136,36 kwart/tonę
Zatem 1136,36 kwart x 9,18 zł/1 Denar = 10431,78 zł za 1 tonę Pszenicy!

Obecny kurs Pszenicy konsumpcyjnej w skupach wynosi średnio na krajowym rynku 660 zł/1 tonę

Dzisiejszy koszt 1 kwarty Pszenicy wynosił by około 0,58 zł (58 groszy)!
Cena 1 kwarty Pszenicy z proroctwa, to 9,18 zł
Jest to prawie 15,8 x więcej niż obecnie!

r34346

 

JĘCZMIEŃ

Przeciętna masa 1 m3 Jęczmienia, to ok. 650 kg
650 kg / 1000L = 0,65 kg/L x 1,10L/kwartę = 0,715 kg/kwartę

Według proroctwa za 1 Denara można było kupić 3 kwarty Jęczmienia. a więc:
0,715 kg/kwartę x 3 = 2,145 kg Jęczmienia za 1 Denara, tj. za około 9,18 zł

1398,60 kwart/tonę Jęczmienia / 3 = 466,2 Denarów/tonę
466,2 Denarów x 9,18 zł = 4279,72 zł/tonę Jęczmienia według ceny Denara.

Obecny kurs Jęczmienia konsumpcyjnego w skupach wynosi średnio na krajowym rynku 560 zł/1 tonę

Dzisiejszy koszt 1 kwarty Jęczmienia wynosił by około 0,40 zł (40 groszy).
Zatem 3 kwarty Jęczmienia kosztują 1,20 zł
Cena 3 kwart Jęczmienia z proroctwa, to 9,18 zł
Jest to prawie 7,6 x więcej niż obecnie!

mi

 

Jezus przepowiedział braki żywności jako jeden z elementów znaku zakończenia obecnego systemu światowego (E.Mt 24:3, 7).
Wszystko wskazuje,iż tak właśnie się dzieje. Według corocznego raportu Funduszu ONZ do spraw Ludnościowych – już w roku 2050 wskutek wzrostu populacji krajów rozwijających się liczba ludności świata przekroczy 9,3 miliarda. Aż 4,2 miliarda będzie żyć w krajach, w których brakuje żywności i wody. A zatem w porównaniu z dniem dzisiejszym liczba głodujących się podwoi.

Obecnie według ocen ONZ-owskiego Światowego Programu Żywnościowego – głód jest największym zagrożeniem zdrowotnym na ziemi, gdyż głód przedłużający się na skutek niedoboru żywności jest bardzo szkodliwy dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Powoduje stan apatii, otępienia umysłowego i uczuciowego. Umysł zostaje zdominowany przez pragnienie zdobycia pokarmu. Dochodzi do obniżenia norm moralnych. Skrajny głód może wywołać zanik ludzkich uczuć i prowadzić do kradzieży, morderstwa, a nawet kanibalizmu. Poza tym osłabia odporność organizmu, dlatego klęskom głodu często towarzyszą choroby i epidemie. Zatem głód może przyczynić się do destabilizacji społeczeństw, a nawet i całych państw.

A niestety, żywności brakuje dziś co siódmemu człowiekowi. Ponad miliard ludzi głoduje, podczas gdy inni opływają w dostatki. Według danych ONZ każdego roku około 5 milionów dzieci umiera z głodu. A przecież żywność oferowana obecnie na światowym rynku zaspokoiłaby potrzeby wszystkich mieszkańców ziemi — pod warunkiem, że byłaby sprawiedliwie rozdzielana.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prawie połowa mieszkańców wszystkich państw — zarówno bogatych, jak i biednych — cierpi z powodu takiej czy innej formy niedożywienia. Poza tym dalsze miliardy dręczy „głód ukryty” — chodzi o osoby pozornie dobrze się odżywiające, lecz osłabione wskutek braku podstawowych witamin i minerałów, gdyż obecnie żywność jest wysoce przetworzona technologicznie i pozbawiona jest tych elementów, czasami nawet celowo, by je potem kupować jako suplementy diety.

Obecnie panuje błędne przekonanie, że głód jest wynikiem niedoboru żywności — w rzeczywistości głód, to rezultat decyzji podejmowanych przez ludzi. Ponad trzydzieści krajów na świecie nie może wyżywić swoich obywateli, ponieważ wytwarzają za mało żywności. Jak to możliwe, skoro światowa produkcja roślin zbożowych wzrasta? Jedną z przyczyn jest fakt, że ziemia i plony, mogące zapewnić ludziom żywność, są wykorzystywane do wytwarzania biopaliw. Aby otrzymać etanol potrzebny do jednorazowego zatankowania dużego samochodu terenowego, trzeba zużyć taką ilość ziarna, którą jedna osoba mogłaby się żywić cały rok.

Również w krajach rozwiniętych rosnące ceny żywności sprawiają, że wiele osób musi wybierać między kupnem artykułów spożywczych, a zapłaceniem za inne niezbędne rzeczy, takie jak leczenie czy ogrzewanie. Stale rosnące podatki i wciąż chciwy handel notorycznie zawyżają ceny żywności. Idealnie obrazuje to werset z Apokalipsy Jana 6:5, poprzedzający omawiany werset o kwartach.

A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę mówiące: Przyjdź! I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę.”

wag2

Jeździec na czarnym koniu, opisany w Objawieniu 6:5, który trzyma w ręku wagę szalkową, tj. przyrząd do pomiaru ciężaru, który to składał się z poziomej dźwigni, podpartej lub podwieszonej dokładnie pośrodku, na której obu ramionach wisiała szalka lub hak. Ważony przedmiot kładziono na jednej szalce (lub zawieszano na haku, jeśli była to np. sakiewka z pieniędzmi), a na drugiej kładziono odważniki. Ponieważ transakcje handlowe wiązały się z ważeniem, jednostki wagowe siłą rzeczy stały się też jednostkami płatniczymi. Przy dokonywaniu płatności uczestnicy transakcji często ważyli metalowe przedmioty np: monety. Idealnie przyrównuje to wyobrażenie dzisiejszych giełd handlowych, gdzie wywołane na nich spekulacje powodują, np: nagminne palenie zbożem w elektrowniach, czy zatapianie go w oceanach, tylko po to, by spekulować cenami zbóż. A to doprowadza do niesprawiedliwości w rozdzielaniu żywności na świecie. Dlatego też, gdy w czasie głodu starannie odmierzano na wadze szalkowej jedzenie, uosabia to złe czasy, gdy żywność będzie niesłychanie droga. Natomiast „olej i wino” – synonimy bogactwa, oznaczają, iż towary luksusowe w ogóle mają być nie dostępne.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
suPatrycjarafPulsarJogi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
su
Gość
su

Chodzi za mną ten cytat od jakiegoś czasu. Dla mnie to nie jest klęska głodu o nie. To konieczność kupowania nasion. Kto nie kupi ten nie posieje. I to jest właśnie GMO. Nie odradza się. Za każdym razem musisz kupić nasiona. Za każdym

Patrycja
Gość
Patrycja

Do kalkulacji przyjmujesz ceny pszenicy uprawianej masowo (modyfikowana, traktowana glifosatem). Gdyby pokusić się o tezę, że taka pszenica to już nie żywność wówczas należałoby przyjąć do wyliczeń ceny odmian niszowych. Aktualnie kupuję pszenicę płaskurkę w cenie ok 8 zł za 0,4 kg.

raf
Gość
raf

Za to pierwsze 4 trąby mówią o niszczeniu planety – lasów (wycinka), oceanów, rzek i powietrza (zanieczyszczenie) – ale jeszcze nie całkowitym.

Jogi
Gość
Jogi

Proroctwo Jana było wynikiem słyszenia głosu anioła w głowie gdy ten ukrył się w jaskini a był tam długo .

Dzisiejsza wiedza na temat takiego proroctwa to Channeling
Można to wykonać za pomocą odpowiednich technologii, urządzeń technicznych i tak to było z Janem, choć on sam tego nie rozumiał jak większość ludzi obecnie

Jahwe miał technologię odpowiednią aby komunikować się z ludźmi opis był w Biblii ,więc proroctwo to nie jest a manipulacja (pokierowanie)ludzi do sytuacji lub określonych zdarzeń aby mieć z tego jakiś ukryty cel, a celem była dominacja nad ludźmi i władanie nimi