Na Pacyfiku tworzy się gigantyczny superwulkan mogący zgładzić cywilizacją

Jeśli myślimy, że największe zagrożenie dla nas stanowi superwulkan Yellowstone, to możemy być w wielkim błędzie. Pod dnem Oceanu Spokojnego rodzi się właśnie gigantyczny wulkan, którego erupcja może zmieść człowieka z powierzchni ziemi.

superwulkan

Niektórzy naukowcy ostają się głównemu nurtowi, który wskazuje na to, że dinozaury wyginęły na skutek uderzenia planetoidy lub komety. Są oni zdania, że gadzia era zakończona została przez jednoczesną erupcję superwulkanów i co więcej, może się wkrótce powtórzyć.

Tym razem na celowniku sił przyrody będzie człowiek. Okazuje się, że największe zagrożenie dla nas nie stanowią wcale drzemiące superwulkany, lecz te, które jeszcze się nie narodziły.

Naukowcy z Uniwersytetu Utah przeprowadzili badania skał pod dnem Oceanu Spokojnego, które mają znaczne rozmiary, kolidują ze sobą i przez zewnętrzną część płynnego jądra Ziemi są podgrzewane, a następnie roztapiane.

Tak olbrzymi może być formujący się superwulkan w rejonie wysp Samoa na Pacyfiku.
Tak olbrzymi może być formujący się superwulkan w rejonie wysp Samoa na Pacyfiku.

Sądząc po aktywności sejsmicznej stopione skały tworzą komorę wulkaniczną, zaś systematycznie wzrastające ciśnienie może całą zawartość magmy wyrzucić na powierzchnię.

Stożek wulkaniczny utworzy się pod wyspami Samoa, a jego ściany będą się rozciągać od Australii i Indonezji na zachodzie po wybrzeża Ameryki Południowej na wschodzie. To będzie superwulkan wielokrotnie większy od tego znajdującego się pod Parkiem Narodowym Yellowstone.

Jego erupcja nie tylko spowoduje powstanie gigantycznego, wysokiego na kilka kilometrów tsunami, lecz również wypełni ziemską atmosferę gazami i popiołami, które na długi czas przysłonią Słońce oraz zatrują glebę i ujęcia wody pitnej. Los ludzkości będzie wtedy przesądzony.

superwulkan

Na szczęście badacze uważają, że do erupcji nie dojdzie za naszego życia, lecz najwcześniej za 100-200 milionów lat, a do tego czasu technika może nam pozwolić opuścić na dobre Ziemię i uniknąć zagłady.

Nie zapominajmy jednak, że na naszej planecie jest przynajmniej 10 superwulkanów o sklasyfikowanej największej mocy (VEI 8), które mogą wybuchnąć w każdej chwili i poważnie pokrzyżować nasze plany.

źródło: Twoja Pogoda
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Na Pacyfiku tworzy się gigantyczny superwulkan mogący zgładzić cywilizacją”

 1. Ziemia – jako miejsce dla ludzi – przetrwa tylko do 38. wieku.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ludzkość można porównać do pleśni lub szkodliwej bakterii, która niszczy ideę stworzenia oraz rządzi się swoimi wymyślnymi prawami, a nie prawami natury.
   Proszę Boga codziennie aby przyszedł sądny dzień i przypomniał zarozumiałej ludzkości, że nic nie jest stałe i ich matrix jest jak zamczysko na lodzie. Nawet jakbym miał stracić to co mam materialnego.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Wszystko by się zgadzało, wulkany pierścienia Pacyfiku budzą się nie bez powodu. Ciśnienie tam musi być tak duże że wszystkie zawory wokół się pootwierały.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Zapomniałem dodać, ciekawie też się dzieje w Yellowstone. Fragment dna jeziora podniosł się o 30m i wciąż się wzbija (jeśli to prawda oczywiście):

   http://www.planetanovosti.com/news/chast_dna_jelloustounskogo_ozera_podnjalos_na_30_metrov_i_prodolzhaet_rasti/2016-04-18-14053

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.