Padający śnieg sparaliżował część Chin

Chiny śnieg

Opady śniegu i spadająca temperatura w północno-wschodnich Chinach spowodowała paraliż komunikacyjny na tamtejszych drogach i autostradach co spowodowało ich zamknięcie do odwołania.

Od niedzielnych godzin rannych intensywne i obfite opady śniegu zmusiły władze Chin do zamknięcia 10 dróg ekspresowych, kilku autostrad i wielu dróg lokalnych północno-wschodniej prowincji Liaoning w Chinach. Niektóre z nich były zamknięte przez 12 godzin.

Chiny śnieg

Śnieg przestał padać w poniedziałek przed południem przykrywając prowincję kilkoma centymetrami białego puchu. Pracownicy utrzymania miasta zostali zaangażowani do usuwania śniegu z chodników i dróg już nocą nocą z niedzieli na poniedziałek.

Z powodu paraliżu doszło do wielkiego zamieszania komunikacyjnego. Niektóre regularne usługi autokarowe albo zostały odwołane, albo opóźnione, ruch lotniczy został wstrzymany ze względu na dużą ilość śniegu zalegającego na pasach startowych mimo ich odśnieżania. Po usunięciu zalegającego śniegu został ponownie otwarte a wszystko zaczęło powoli wracać do normy.

Po ustaniu obfitych śnieżyc prowincja Liaoning zmaga się z najniższymi w tym sezonie temperaturami. Nocą z wtorku na środę (20-21.01) temperatura spadła tam do minus 25 stopni – cytuje lokalne władze meteorologiczne Xinhua.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.