Pakistański minister grozi Izraelowi bronią nuklearną

Pakistański minister obrony pogroził Izraelowi bronią nuklearną, reagując na analogiczne groźby ze strony Izraela. Problem w tym, że dał się nabrać nieprawdziwą informację, która pojawiła się na niszowym portalu.

Chodzi o rzekome pogróżki ze strony byłego ministra obrony Mosze Ja’alona, który miał powiedzieć, że Izrael „zniszczy Pakistan w ataku nuklearnym”, jeżeli Islamabad wyśle do Syrii swoich żołnierzy do walki z tzw. Państwem Islamskim. W całej historii nie ma nawet cienia prawdy, bo ani Ja’alon nic takiego nie powiedział, ani pakistańskie władze nie planują zaangażować się na Bliskim Wschodzie.

Pakistan posiada głowice atomowe i rakiety zdolne je przenosić

Najwyraźniej nie wiedział o tym minister obrony Pakistanu Khawaja Muhammad Asif, który na swoim oficjalnym koncie na Twitterze – całkowicie serio i w poważnym tonie – odpowiedział na izraelskie „groźby”. „Izraelski minister obrony grozi nuklearnym odwetem zakładając rolę Pakistanu w Syrii przeciwko Daesz (arabska nazwa ISIS – przyp. red.). Izrael zapomina, że Pakistan też jest państwem nuklearnym”.

Gniewna reakcja ministra – bądź co bądź atomowego mocarstwa – na internetową fałszywkę wywołała poruszenie wśród internautów. Głos zabrały nawet służby prasowe izraelskiego ministerstwa obrony. Na oficjalnym Twitterze napisano, że „oświadczenie przypisywane byłemu ministrowi obrony Mosze Ja’alonowi nigdy nie zostało powiedziane”. „Doniesienia, o których mówi minister obrony Pakistanu, są całkowicie fałszywe” – dodano.

źródło: The Times of Israel, New York Times, wp
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Pakistański minister grozi Izraelowi bronią nuklearną”

  1. Brał lekcje u Antka

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.