Palestyna: kolejna anomalia. Spadło 20 cm śniegu

Palestyński krajobraz zabielił się. Śnieg leży w wielu miastach, gdzieniegdzie tworzy kilkunastocentymetrową warstwę. Miejscami temperatura nad ranem spada poniżej zera. Zimowa aura potrwa przynajmniej do czwartku.

Śnieg w Palestynie gromadzi się szczególnie w górach. Biały puch leży także na niżej położonych terenach m.in. w Nablus i Ramallah. Palestyńczycy nie przywykli do śniegu, dlatego chętnie robią sobie zdjęcia na tle zabielonego krajobrazu.

snieg

Do 20 cm śniegu

Lokalni synoptycy zapowiadali opady śniegu, ale sądzili, że spadnie go więcej niż faktycznie dosypało. Najwięcej białego puchu zalega w miejscowości Hebron – 20 cm. Taką warstwę utworzyła śnieżyca, która przetoczyła się przez miasto we wtorek wieczorem.

snieg

Temperatura poniżej zera

W środę o poranku w niektórych regionach kraju było 0 st. C. Taka temperatura sprawiała, że na drogach i chodnikach zrobiło się bardzo ślisko. Miejscami termometry wskazały również wartości poniżej zera. -1 st. C odnotowano w Ramallah a -2 st. C w Hebron. Średnio temperatura powietrza była niższa o 9 st. C niż zazwyczaj o tej porze roku.

snieg

Jeszcze dosypie

Lokalni synoptycy zawiadamiają, że w zachodniej części Palestyny może poprószyć jeszcze w nocy ze środy na czwartek. Kłębią się w tym rejonie chmury deszczowe, a niska temperatura sprawi, że spadnie śnieg.

źródło: tvn meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Palestyna: kolejna anomalia. Spadło 20 cm śniegu”

  1. Jaki betonowy śnieg, jak na biegunach

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.