Państwo Islamskie grozi dokonaniem jeszcze tragiczniejszego zamachu

W oświadczeniu, w którym dżihadystyczne tzw. Państwo Islamskie (IS) przyznało się do przeprowadzenia wtorkowych zamachów w Brukseli, organizacja zagroziła kolejnymi atakami, zapowiadając, że „to, co nadchodzi, będzie jeszcze gorsze” – podała we wtorek agencja AP.

Zaktualizowany komunikat organizacji upublicznił portal SITE monitorujący strony internetowe dżihadystów.

 

zamach terrorystyczny

We wcześniejszym wtorkowym komunikacie IS obiecało „sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu”.

Rozdawali cukierki

W nowszej wersji oświadczenia, wydanego po arabsku i francusku, IS zamieściło także zdjęcia rzekomo ukazujące bojowników organizacji w Syrii, którzy w ramach świętowania ataków w przeprowadzonych w belgijskiej stolicy rozdawali dzieciom cukierki – pisze Associated Press, powołując się na SITE.

W dwóch zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęły co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku Zaventem oraz na stacji metra Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji europejskich.

Ataki przeprowadzono kilka dni po tym, kiedy belgijskie służby zatrzymały Salaha Abdeslama. 26-letni mężczyzna jest podejrzany o bycie koordynatorem zeszłorocznych zamachów w Paryżu, w których zginęło ponad 130 osób.

Autor: ts/ja / Źródło: PAP, tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Państwo Islamskie grozi dokonaniem jeszcze tragiczniejszego zamachu”

 1. Państwo mieczem i nożem płynące.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Winną tych wszystkich zamachów, masowych gwałtów w Europie jest przede wszystkim zbrodnicza lewacka polityka. Normalni ludzie od dekad wiedzieli co się dzieje w krajach islamskich, gdzie mordowano białych ludzi innych wyznań. Degeneraci chcieli tego samego w Europie dla własnych celów i sprowadzili sobie islamistów milionami, by ci nas mordowali. Ci sami lewacy, którzy sprowadzili tutaj tych terrorystów, odmawiają Europejczykom prawa do obrony, bo każdy terrorysta nie ma najmniejszych problemów by zaopatrzyć się w broń, za to uczciwy człowiek, nie może, nie ma prawa się bronić. Terroryści tworzą sobie milicje szariatu w Europie, nikt nie protestuje, gdy zaś biali ludzi tworzą formacje samoobrony przed tą dziczą, są zamykani do więzień, bo według lewaków, to państwo ma monopol na ochronę swoich obywateli. Lewaccy zbrodniarze przeznaczyli nam rolę ofiar w swoim makabrycznym planie. Czy kiedyś się uda odsunąć szaleńców od władzy i deportować islamistów do krajów islamskich?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. cos wiem na temat pokojowego nastawienia araba do białego ,w 82 r w Libii mój ojciec pokojowo dostał pociskiem w jeepa….wrócił w cynowej trumnie po 1,5 r awantur z ciapatymi…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. To co się stało jest tragiczne, ale zafundowali to nam tylko rządzący. Miałem styczność z tą „kulturą” i jestem na nie. Cóż za 3 dni o wszystkim będzie cicho, będzie parę marszów poklepywanie się po plecach, wspólne zdjęcie i problem zamieciony pod dywan. A później przyjdzie Euro w czerwcu i sytuacja się powtórzy ale już na katastrofalną skalę, może wtedy Unia się ocknie ale będzie już za późno. Można mówić o problemie z uchodźcami z Syrii ale dlaczego większość uchodźców z nie j nie jest. O zakazie dostępu do broni a terroryści i tak ją mają łącznie z ładunkami wybuchowymi. Ostatni gasi światło, dzięki wprowadzaniu demokracji. Tam gdzie był spokój są tylko walki i śmierć dzięki głupocie i chciwości wielkich tego świata. Wydaje im się że ocaleją dzięki swoim armiom , a okazuje się że banda pastuchów leje elitarne jednostki, nad tym nie ma już kontroli.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Islamiści przychodzą na wasze ziemię, nie przestrzegając żadnych praw, dopuszczają się zamachów ,mordują wasze rodziny a świat nic na to nie może zaradzić? To poco te wspólnoty,unie,prawa,przepisy? Terroryści nie przestrzegają żadnych zasad więc dla nich nie powinny obowiązywać żadne prawa człowieka,żadne złagodzenia.Traktować ich jako margines,istoty zagrażające naszej cywilizacji,robactwo które niszczy dorobek nasz i naszych pokoleń.Ludzkie prawa na bok ,podjąć stanowcze kroki,dać przykład innym terrorystom żeby za czeli się bać,zaprzestawali ataków na bezbronnych ludzi./ Ile ludzi musi zginąć żeby świat zrozumiał że Islamiści są zagrożeniem dla każdego Państwa,dla każdego cywilizowanego człowieka?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.