Państwo Islamskie w nowym nagraniu grozi Europie dżihadem

Dwa dni po zamachach w Brukseli Państwo Islamskie opublikowało nagranie wideo, w którym ogłasza swoje zwycięstwo i zapowiada kontynuację dżihadu. Materiał jest skierowany do sympatyków ISIS.

W nagraniu umieszczonym na jednym z portali społecznościowych podkreślono, że Belgia jest częścią koalicji antyislamskiej na Bliskim Wschodzie. „Samoloty krzyżowców, w tym belgijskie, dzień i noc kontynuują bombardowania muzułmanów w Iraku i na Bliskim Wschodzie” – głosi zapis wideo, tłumaczony również na język angielski.

Państwo Islamskie

Autorzy dziewięciominutowego filmu prezentują płonącą mapę Europy, a także wizerunek amerykańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa w ogniu. Obrazom towarzyszą hasła nawołujące do udziału w świętej wojnie.

Państwo Islamskie zajmowało się szkoleniem przynajmniej części zamachowców odpowiedzialnych za ataki w Paryżu 13 listopada, w których zginęło 130 osób i za wtorkowe zamachy w Brukseli. W stolicy Belgii w samobójczych zamachach zginęło co najmniej 31 osób, a około 300 zostało rannych. Doszło do nich na międzynarodowym lotnisku w Zaventem oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej.

Państwo Islamskie kontroluje dużą część Iraku i Syrii, jego członkowie są też w Libii i półwyspie Synaj w Egipcie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Państwo Islamskie w nowym nagraniu grozi Europie dżihadem”

  1. Krzyżowcy hehe. Tak to jest gdy się nie przestrzega przykazania, aby nie modlić się do ikon religijnych. Na nich niech mówią półksiężycowcy 😉

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.