Państwo Islamskie pokazało nową mapę jak będzie wyglądało ich imperium w 2020 roku

Państwo Islamskie pokazało nową mapę, na której możemy zobaczyć, jakie kraje chce opanować w ciągu następnych pięciu lat.

Panstwo Islamskie

Na czarno zaznaczone są kraje, które do 2020 roku chciałoby podbić Państwo Islamskie. Czarne flagi mają – zgodnie z zapowiedziami terrorystów – powiewać m.in. w Hiszpanii, Grecji, Turcji, na Bałkanach, w Afryce Północnej i Chinach. Państwo Islamskie chce zbudować imperium oparte na kalifacie, które miałoby zajmować część Europy, Azję oraz Afrykę Północną.

Państwo Islamskie mapa 2020

Organizacja terrorystyczna ma już według szacunków 50 tysięcy członków i prawie 2 miliardy funtów w gotówce i aktywach. Jak napisał reporter BBC Andrew Hosken o Państwie Islamskim: Gdy już będą mieć swój kalifat, zwrócą się przeciwko całemu światu. Przeciwko nim opowiedziało się 60 państw, włączając w to Stany Zjednoczone i Rosję, dlatego ich plany mogą wydawać się mało prawdopodobne. Jednak osiągnięcie takiej władzy, jaką mają obecnie, też początkowo wydawało się niemożliwe.

Hosken przypomina, że terrorystyczna organizacja już zdestabilizowała Irak i Syrię, a teraz stara się to samo zrobić w Arabii Saudyjskiej i Libii. Dziennikarz twierdzi, że im dłużej terroryści pozostają w Syrii i Iraku, bardziej prawdopodobne jest to, że skonstruują broń biologiczną i chemiczną. – Gdy tylko będą je mieć, to ich użyją. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości – mówi Hosken.

Państwo Islamskie planuje zamach na Elżbietę II

Brytyjski „Mail on Sunday” twierdzi, że służby bezpieczeństwa podjęły wyścig z czasem”, aby udaremnić zamach na królową Elżbietę II przygotowany w Syrii przez Państwo Islamskie; próba zamachu miałaby zostać podjęta w przyszły weekend.

Tabloid powołuje się na „różne źródła związane z siłami bezpieczeństwa”, według których „konkretne zagrożenie” osoby królowej spowodowało „natychmiastowe zrewidowanie” przewidzianych środków bezpieczeństwa.

Według gazety policja i M15, tj. brytyjska służba kontrwywiadowcza sądzą, że dżihadyści zamierzają zdetonować bombę podczas sobotnich uroczystości w Londynie dla uczczenia 70. rocznicy zwycięstwa sojuszników nad Japonią w II wojnie światowej. Przewiduje się, że oprócz królowej i członków rodziny królewskiej w obchodach wezmą także udział premier David Cameron oraz inni znani politycy i weterani wojenni.

„Gdyby tego rodzaju atak się powiódł, spowodowałby wiele ofiar; rzeczywistością stałyby się dawne obawy, że islamscy ekstremiści w naszym kraju dokonają spektakularnego ataku terrorystycznego” – pisze „Mail on Sunday”.

Kolejne kraje na celowniku terrorystów

Państwo Islamskie, pomimo trwającej od blisko roku kampanii nalotów, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa coraz większej liczby państw. Z raportu Pentagonu opublikowanego w czerwcu wynika, że terroryści, w wyniku bombardowań prowadzonych przez państwa zachodnie oraz działań na ziemi prowadzonych przez oddziały kurdyjskie i irackie, stracili kontrolę nad ok. 20 proc. kalifatu.

Brak wyraźnego przełomu wojskowego w Iraku uniemożliwia jednak rozbicie ISIS, które nadal jest zdolne do eksportowania przemocy za granicę.

Autor: (br) źródło: onet

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Państwo Islamskie pokazało nową mapę jak będzie wyglądało ich imperium w 2020 roku”

  1. hahahahahaha …. banda islamskich kretynów 😀

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Powodzenia z Węgrami, ciapaki XD

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.