Państwo islamskie – zwalimy wieżę Eiffla… Będzie gorzej niż 11 listopada

Tydzień po serii ataków w Paryżu tzw. Państwo Islamskie opublikowało dwa nowe filmy propagandowe, w których oświadcza, że Francję czekają gorsze zamachy niż te z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Filmy przechwyciła organizacja SITE, która monitoruje aktywność w sieci.

W pierwszym wideo zatytułowanym „Paryż upadł”, które rozsyłano na Twitterze, bojownicy dżihadu wykorzystują fragment filmu „G.I. Joe: Czas Kobry”. Widać na nim atak na wieżę Eiffla – symbol Paryża wali się na ziemię.

wieza Eiffla

wieza Eiffla

W wideo występuje dwóch dżihadystów, którzy po francusku ogłaszają, że „będzie się działo i będzie gorzej niż 11 września”. Oskarżają Francję o „niszczenie rodzin”, które spowodowane jest francuskimi nalotami na pozycje tzw. Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Jeden z dżihadystów w pewnym momencie zwraca się bezpośrednio do prezydenta Francji: – Słowo do ciebie, Francois Hollande.(…) Nawet ty nie jesteś bezpieczny w swoim kraju.

Dżihadyści dodają: – Nie martw się. To stanie się znowu, bo ty tam jesteś. Będzie się działo tak długo, jak ty grozisz nam, zabijasz nasze rodziny. To spotka też ciebie.

wieza Eiffla

wieza Eiffla

„Zgładź Francję”

Drugie wideo, które pojawiło się w sieci w sobotę, zatytułowano „Zgładź Francję” i nakręcono je najprawdopodobniej w Syrii. Pojawia się w nim bojownik znany z propagandowego filmu opublikowanego w ubiegłym roku, w którym zapowiadał ataki. Grozi Francji i zapowiada więcej aktów terroryzmu nad Sekwaną.

W tym przekazie wykorzystano fragmenty wywiadów z francuskim filozofem Michelem Onfrayem, który wzywał Paryż do „zaprzestania bombardowania muzułmanów”.

Oba widea zostały zamieszczone na Twitterze przez użytkowników powiązanych z Państwem Islamskim. Ich autentyczność potwierdziła organizacja SITE, która monitoruje m.in. media islamistów.

źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Państwo islamskie – zwalimy wieżę Eiffla… Będzie gorzej niż 11 listopada”

 1. raczej 11 styczeń

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. a

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. 11 wrzesień, 11 listopad… 11 grudzień???

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.