Papież Franciszek prawą ręką masonów?

Związek pomiędzy Rotary Club a masonerią jest „strukturalny” – jak twierdzi Ojciec Esposito – „nie tylko ze względu na założenie Rotary Club (23 lutego 1905) przez masona adwokata Paula Harrisa z Chicago i trzech jego kolegów, również masonów; ale także ze względu na pozycję ideologiczną i prawną klubu, który w PRZESŁANIU INAUGURACYJNYM PRZYJĄŁ ZA CEL LAICYZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA, CZYLI USUNIĘCIE WSZELKICH KRĘPUJĄCYCH CZY RYTUALNYCH ASPEKTÓW”.

franciszek 666

W Chile i w Hiszpanii wielu biskupów, w latach dwudziestych, kategorycznie potępiło Rotary Club, uznając jego pochodzenie za masońskie. Stolica Apostolska w obliczu tych doniesień musiała zająć zdecydowane stanowisko. Pierwszym krokiem było zdystansowanie się od Rotary, a kolejnym potępienie go. Przygotowaniem drogi do ekskomuniki została obarczona Civiltà Cattolica, która opublikowała trzy artykuły ojca Pirri, jezuity, według których ROTARY NIE RÓŻNI SIĘ ZGOŁA NICZYM OD MASONERII pod panowaniem której znajduje się cały świat. Tymczasem ów jezuita nie potwierdza faktu, iż wszyscy rotarianie są masonami, dopuszcza nieświadomość, nadmierną ufność, czy wręcz naiwność niektórych z nich.

Tolerancja religijna Rotary, konkluduje Pirri, jest de facto synkretyzmem religijnym.

W Enciclopedia Cattolica msgr. Buzzetti pisze: „Mentalność, jaką [Rotary] proklamuje może łatwo uniezależnić się od nauczania Kościoła, również w kwestii wiary i obyczajów a SPRZYJAĆ INFILTRACJI ELEMENTÓW MASOŃSKICH i antyklerykalnych”.

pope-francis

francisco1

Pierwsze papieskie potępienie (4 lutego 1929)

Papieski dokument potępiający Rotary ukazał się niemal jednocześnie z trzema artykułami ojca Pirri datowanymi na 2 lutego 1929 roku; było to w efekcie na dwa dni przed ukazaniem się Dubium Świętej Kongregacji konsystorialnej. Dekret papieski był bardzo jednoznaczną odpowiedzią na pytanie czy dozwolone jest zapisanie się do Rotary i uczestnictwo w spotkaniach tej organizacji. Odpowiedź ta brzmiała: NON EXPEDIRE, czyli „nie jest odpowiednim”. Zakaz nie obejmował ludzi świeckich. Treść dokumentu została opublikowana w A.A.S. (1929, rok 25, 15 stycznia 1929, 42).

Dwadzieścia lat później, 12 października 1949 roku temat ten podjął kardynał Mediolanu Schuster, rozpalając na nowo ognistą polemikę: „Za czasów naszej młodości w Rzymie… istniały stowarzyszenia typu Rotary, które uważano za związane [z masonerią]… były to w gruncie rzeczy ezoteryczne formy jedynej i tej samej masonerii”.

Drugie potępienie (styczeń 1951)

Kolejne potępienie było znacznie bardziej surowe od pierwszego, bardziej uroczyste, połączone z WYRAŹNYM WSKAZANIEM, ŻE ZOSTAŁO POTWIERDZONE PRZEZ PIUSA XII.

Wiraż Jana XXIII

Omero Ranelletti, deus ex machina włoskiego Rotary, założyciel Klubu Rzymskiego w 1924 opowiada, że „wraz z nastaniem Jana XXIII pojawiła się szansa na łatwiejsze rozwiązanie problemu, niż to miało miejsce w przeszłości”. W związku z tym 22 grudnia 1958 poprosił Jana XXIII o audiencję, która została mu udzielona 20 kwietnia 1959. „W czasie audiencji przedstawił swoich kolegów z rotariańskimi tytułami, na co Jan XXIII… oświadczył, iż w Wenecji miał wielokrotnie sposobność spotykania się z miejscowymi rotarianami. Z tego wynika, iż był dobrze poinformowany co do naszej organizacji. Do każdego skierował życzliwe słowa, zachęcając nas do działania, a na koniec udzielając apostolskiego błogosławieństwa”.

20 marca 1963 Roncalli przyjął Rotary na drugiej audiencji.

Paweł VI

Trzecia zaś audiencja miała miejsce 28 września 1963 roku za Pawła VI. Lecz najistotniejsza była czwarta, 20 marca 1965, podczas której Ranelletti przypomniał, iż 13 listopada 1957 (na rok przed śmiercią Piusa XII) kardynał Montini spotkał się z rotarianami i skierował do nich, między innymi, te słowa: „Dziękuję wam panowie rotarianie za okazaną mi uprzejmość. Muszę lojalnie wyznać, że w przeszłości miałem wiele zastrzeżeń odnośnie Waszego Klubu. Przyznaję, było to owocem ignorancji i błędów”.

Na audiencji 20 marca 1965 Paweł VI przytoczył ponownie tę myśl; kolejne spotkanie z Rotary miało miejsce 14 listopada 1970 roku.

Jan Paweł II

„WRAZ Z JANEM PAWŁEM II AKCEPTACJA ROTARY OSIĄGNĘŁA SZCZYTOWY POZIOM, w tym sensie, iż nie tylko stwierdzono ZGODNOŚĆ, ale wręcz WZAJEMNE UZUPEŁNIANIE SIĘ działalności katolików i rotarian”. – O. NARDI, Gnosi e rivoluzione, Grafiche Pavoniane, Mediolan 1991, s. 77.

„W 1979 roku, z okazji odbywającej się w Rzymie konwencji Rotary, Jan Paweł II przyjął na specjalnej audiencji delegację ruchu z prezydentem Rotary International Clemem Renouf na czele. Ostatnie słowa przemowy do członków delegacji były następujące: ”Niech Bóg wspiera Rotary International w szczytnej sprawie wyciągania pomocnej dłoni w służbie człowieczeństwa – człowieczeństwa w potrzebie.”
http://www.rotary.bydgoszcz.pl/bydgoski-klub-rotary/

„W uroczystościach związanych z jubileuszem roku 2000 na placu św. Piotra w Rzymie wzięło udział ponad 20 tys. rotarian z całej Europy. Ich przedstawiciele zostali przyjęci przez Jana Pawła II, który zwrócił się z apelem o realizowanie misji chrześcijańskiej pomocy. W uroczystościach uczestniczył również ówczesny prezydent RI Carlo Ravizza oraz gubernatorzy wielu europejskich dystryktów, w tym gubernator Eugeniusz Piontek z kilkusetosobową grupą rotarian z Polski. Na audiencji specjalnej rotarianie powitali Jana Pawła II owacyjnie. Jan Paweł II powiedział: „Dziś w obliczu kryzysu wartości, narastającego egoizmu, cynizmu i nietolerancji ważna jest opieka nad słabymi i biednymi. Ważne jest, żeby ten cel realizować w prawdzie i miłości jak Jezus Chrystus. […] Niech Wasze przejście przez Święte Drzwi będzie nie tylko symbolem duchowej przemiany, ale rzeczywistą przemianą”. W 2001 r. prezydent RI Richard D. King z małżonką Cherii spotkał się z Janem Paweł II św. w Watykanie”.
http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/6166/Rotarianin_2011-01.pdf

„Jan Paweł II często przyjmował członków Rotary na audiencjach i zawsze mówił, że należy się za nich modlić. Popierał ich działalność i był pełen podziwu dla ludzi, którzy działali i działają w imię Dobra. Członkami tych klubów są prezydenci, premierzy, ministrowie, naukowcy, ludzie kultury, artyści, lekarze, prawnicy, dziennikarze, biznesmeni, szefowie koncernów, przedstawiciele wolnych zawodów oraz handlowcy. Każdy z nich ma jakąś rolę do spełnienia i każdy znajduje samospełnienie w tej odpowiedzialnej pracy społecznej. Wiele szacownych postaci było członkami tych organizacji: prezydenci USA Franklin D. Roosevelt, John K. Kennedy, królowie i książęta min. Król Belgów Baudouin I, książe Monaco Rainier III Grimaldi, premierzy – m.in. Winston Churchill, Margaret Thatcher. A ponadto takie sławy, jak Walt Disney, Tomasz Edison, Tomasz Mann, Neil Armstrong, Frank Borman i wielu innych, także wielu zwykłych obywateli, którzy po prostu chcieli i chcą coś zrobić dla świata, nie tylko dla siebie”.
http://www.rotary-krakow.pl/rotidee.php

Franciszek – człowiek Rotary

Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: „Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999” (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”).

pope-francis

Informacje taka możemy znaleźć na wielu stronach rotariańskich:

http://rotary.org.pl/papiez-franciszek/

Na portalu Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires znajdujemy fotokopię pisma podpisanego przez kard. Bergoglio (z jego pieczątką), w którym czytamy:

“Me es particarmente grato dirigirme al Sr. Presidente con el fin de avisar recibo de la atenta nota, que conjuntamente con el. Sr. Secretario Honorario, me enviaron, , con fecha 23 del corriente por la que se sirven confirmarme corno Socio Honorario de esa prestigiosa Institucion”.

W liście tym kard. Bergoglio potwierdza zatem swoje honorowe członkostwo w tej „prestiżowej instytucji”.

Fotokopię listu można znaleźć pod następującym adresem:

http://rotaryba.com.ar/wp-content/uploads/2013/03/Francisco1.jpg

francisco1

Polskie tłumaczenie:

„Arcybiskup Buenos Aires                                                                                                              Prot.N. 753/99                                                                                                                                  Buenos Aires, 26 lipca 1999 r.

Szanowny Pan Juan Carlos Becciu

Prezes Rotary Club, Buenos Aires

San Martin, 969 P.8

1004 Buenos Aires

Z najgłębszym szacunkiem:

Jest mi szczególnie miło zwrócić się do Pana, Panie Prezesie, z potwierdzeniem otrzymania przeze mnie uprzejmego zawiadomienia, datowanego na 23 bieżącego miesiąca, które Pan, wraz z Sekretarzem Honorowym, wysłaliście mi i w którym to zawiadomieniu zatwierdzacie mnie Panowie jako Członka Honorowego tej prestiżowej instytucji. Głęboko Panu dziękuję za tę uprzejmość i jednocześnie gratuluję Panu wybitnej pracy, którą Pan wykonuje dla dobra społeczeństwa.

Jeszcze raz proszę przyjąć wyrazy mojego serdecznego szacunku.

Monsignor Jorge Mario Bergoglio

Arcybiskup Buenoas Aires

Prymas Argentyny

(Przypis pochodzący od Rotary Club)

Jako instytucja argentyńska, wysłaliśmy gratulacje naszemu byłemu członkowi honorowemu, który był zaszczycony Argentyńską Nagrodą Osobowości Roku 2005, Monsignor Jorge Bergoglio, dzisiaj papież Franciszek I.

Źróło z przypisami:

http://www.ultramontes.pl/infiltracja_zydomasonska.htm

Inne źródła:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bergoglio-czlonkiem-zydomasonskiego-rotary-club-2013-09

http://www.bibula.com/?p=67571

https://katolikintegralny.wordpress.com

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

10 thoughts on “Papież Franciszek prawą ręką masonów?”

 1. Nie pokazuj tego pentagramu bo nosi on złą energię. Jak na to spojrzałem to aż mnie osłabiło. Tylko czubkiem do góry się pokazuje.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ludzie to durne istoty kupują wszystko co im wystawią na tacy

  Kto szuka to znajdzie, a ja znalazłem
  Czym jest kościół i w jakim celu prosperuje ?
  Kim jest czarny papież który istnieje i jest papieżem ?

  Proponuję audycje radiowe w których jest czarno na białym opisane bez cenzury i tyko prawda:

  https://www.youtube.com/watch?v=a_rjNGeZekc

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. moze niech srodkowy palec pokaże to nie beda mieć pretensji shizofremicy , polska to jeden wielki wariatków

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. „Czy zatem to oznacza, że Kościół Rzymskokatolicki nie jest już tak katolicki jak to miało miejsce dawniej”

  Dawniej?
  To co jest teraz, to pikuś przy tym co było kiedyś.
  KRK od początku swojego powstania jest koniem trojańskim dla chrześcijańska.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Zwłaszcza to widać na Zachodzie gdzie katolicyzmu pozbyto się już bardzo dawno temu a w Polsce jeszcze jest. Otóż jakoś ten „koń trojański” w Polsce sprzeciwia się różnym wynalazkom jak gender i broni się przed Islamem a wszystkie prawdziwe wyznania chrześcijańskie na Zachodzie radośnie przyjmują Islam. Bergoglio nie uważam za katolika. On raczej wykazuje inklinacje do Islamu a w każdym razie heretyk z mojego punktu widzenia. Ale oczywiście Szanowny Kolega może modlić się ze wszystkich sił o upadek katolicyzmu w Polsce. Potem będzie się kolega zapewne modlił jeszcze bardziej intensywnie do Allaha, wygładzając sobie z ewentualnych zmarszczek czoło. Wiadomo Katolicyzm „be” bo Inkwizycja, krucjaty, 120% pedofilów i jeszcze więcej pedałów. Czy o czymś zapomniałem? Życzę pomyślności.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. lolo

    genderom sprzeciwiają się nawet ateiści, więc to słaby argument.

    Papież Franciszek, głowa KRK namawia chrześcijan do integracji z Islamem i „szybszego przyjmowania uchodźców” więc jeśli to jest obrona… Skoro jesteś katolikiem i uważasz papieża za heretyka to według katechizmu KRK sam jesteś heretykiem.
    A co śmieszniejsze najbardziej we znaki Islam dał się Francji. Według Wikipedii Francja jest krajem katolickim (60,4%). Protestantów jest tam zaledwie 1,8%, muzułmanów zaś 7,5% więc argument że krajach katolickich nie imigrantów, legł w gruzach.

    Kolega nie musi się modlić o upadek KRK, bo kolega czytał Biblie i wie że to i tak nastąpi w swoim czasie. Kolega nie będzie się też modlił do allaha, gdyż kolega nie jest muzułmaninem. Jedyne o co kolega może się modlić, to otworzenie oczu katolikom, muzułmanom i całej reszcie błądzących ludzi.

    Tak, katolicyzm „be” bo inkwizycja, krucjaty i cała reszta (w tym miejscu polecam Ci książkę „namiestnicy Chrystusa-ciemna strona papiestwa” aut. Petera de Rosa. Co najlepsze, autor jest katolikiem.) Lecz zapomniałeś o najważniejszym, czyli o całej liście głoszonych przez KRK herezji. Więcej w tym linku lolo

    genderom sprzeciwiają się nawet ateiści, więc to słaby argument.

    Papież Franciszek, głowa KRK namawia chrześcijan do integracji z Islamem i „szybszego przyjmowania uchodźców” więc jeśli to jest obrona… Skoro jesteś katolikiem i uważasz papieża za heretyka to według katechizmu KRK sam jesteś heretykiem.
    A co śmieszniejsze najbardziej we znaki Islam dał się Francji. Według Wikipedii Francja jest krajem katolickim (60,4%). Protestantów jest tam zaledwie 1,8%, muzułmanów zaś 7,5% więc argument że krajach katolickich nie imigrantów, legł w gruzach.

    Kolega nie musi się modlić o upadek KRK, bo kolega czytał Biblie i wie że to i tak nastąpi w swoim czasie. Kolega nie będzie się też modlił do allaha, gdyż kolega nie jest muzułmaninem. Jedyne o co kolega może się modlić, to otworzenie oczu katolikom, muzułmanom i całej reszcie błądzących ludzi.

    Tak, katolicyzm „be” bo inkwizycja, krucjaty i cała reszta (w tym miejscu polecam Ci książkę „namiestnicy Chrystusa-ciemna strona papiestwa” aut. Petera de Rosa. Co najlepsze, autor jest katolikiem.) Lecz zapomniałeś o najważniejszym, czyli o całej liście głoszonych przez KRK herezji. Więcej w tym linku.
    http://www96.zippyshare.com/v/4hJgQU8f/file.html

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 5. Fatalna interpunkcja i kłopoty z pisownią rozdzielnie/nierozdzielnie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Jakie jest źródło informacji o 33 stopniu. Bo znam jedynie potwierdzoną informację o honorowym członkostwie w Rotary Club.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ps.
   Tekst jest rozerwany i wyszło, że to Bergoglio to mason 33 stopnia. Pytanie nieaktualne

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. poprawiono.

    Dziękuję

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.