Papież: na świecie trwa trzecia wojna światowa

Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. W wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego „Tertio” stwierdził, że Europie brakuje liderów.

W rozpowszechnionym dziś przez Watykan wywiadzie papież powiedział, że apel „Nigdy więcej wojny” po pierwszej wojnie światowej nie został „poważnie potraktowany”, bo wybuchła druga wojna światowa.

„Europa potrzebuje liderów”

– Teraz jest trzecia wojna, którą przeżywamy – w kawałkach. To jest wojna. Na świecie toczy się trzecia wojna światowa: Ukraina, Bliski Wschód, Afryka, Jemen – oświadczył Franciszek.

– Mówimy – nigdy więcej wojny, ale produkujemy broń i ją sprzedajemy. Sprzedajemy ją tym, którzy walczą – dodał papież. Przywołał teorię ekonomiczną, zgodnie z którą kraj pogrążony w kłopotach gospodarczych wszczyna wojnę i poprawia w ten sposób swe finanse.

– To znaczy, że to jeden z najprostszych sposobów wytwarzania bogactwa, oczywiście za bardzo wysoką cenę – krwi – oznajmił. – Dzisiaj brakuje przywódców. Europa potrzebuje liderów, liderów idących naprzód – dodał.

Wyraził również opinię, że wielkie szkody przynosi dezinformacja w mediach, czyli – jak zauważył – „mówienie tylko jednej części prawdy”. – Słuchaczowi czy widzowi przedstawia się tylko półprawdę, a zatem nie może wydać on poważnego osądu. Dezinformacja to prawdopodobnie największa szkoda, którą może wyrządzić środek przekazu, bo nakierowuje opinię w jedną stronę pomijając drugą część prawdy – oświadczył papież.

Ogromna rola mediów

– Uważam, że media muszą być bardzo przejrzyste, bardzo transparentne i nie popadać – proszę, bez urazy – w chorobę koprofilii, czyli chcieć zawsze informować o skandalu, o rzeczach brzydkich, nawet jeśli są prawdziwe – powiedział Franciszek, którego wypowiedzi przytoczyło watykańskie biuro prasowe.

Papież jest zarazem przeświadczony o tym, że media jako „budowniczy opinii” mogą też „wytworzyć ogromnie dużo dobra”.

źródło: onet
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Papież: na świecie trwa trzecia wojna światowa”

 1. Nie bedzie wojny to bzdura ja tylko wem

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Jak nie będzie jak już trwa 4 lata?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.