Paraliż w Szkocji. Wiatr osiąga prędkość 180 km/h

Problemy lotnisk, nie jeżdżą pociągi, zamknięte szkoły i utrudnienia na drogach. Bez prądu jest ponad 100 tysięcy odbiorców. Wszystko przez wiatr osiągający 180 km/h którego siła nie spadnie w najbliższych dniach.

Szkocka firma energetyczna Scottish and Southern Energy (SSE) poinformowała, że do usuwania awarii musiała dodatkowo zmobilizować 1000 pracowników. Operator szkockich sieci trakcyjnych i torów, Network Rail, prowadzi inspekcje infrastruktury, aby oszacować straty.

Szkocja ogromny wiatr
Szkocja ogromny wiatr

Władze Skocji apelują aby nie planować żadnej podróży samochodem i na birząco śledzić informacje z dróg i prognozy pogody. Ograniczono ruch na niektórych mostach.

Służby meteorologiczne ostrzegają, że bardzo trudne warunki mogą utrzymywać się przez kilka dni. Władze kraju ogłosiły 14 alarmów powodziowych i 10 ostrzeżeń o możliwości wystąpienia powodzi. Ze względu na wysoką falę zawieszono niektóre połączenia promowe.

Przyczyną złej pogody jest niż atmosferycznym powstałym na Atlantyku. Synoptycy przewidują, że jutro spadnie śnieg, co dodatkowo skomplikuje sytuację. Podobne załamanie pogody dotrze do Anglii i Walii lecz wiatr tam w porywach osiągnie mniejszą prędkość do 120 km/h

Do Polski dotrą mocne podmuchy wiatru lecz żywioł będzie osłabiony.  Wiatr osiągnie prędkość 100 km/h w porywach dojdzie do 120 km/h. Najniebezpieczniej będzie w godzinach wieczornych.

Szkocja ogromny wiatr

Szkocja ogromny wiatr

Szkocja ogromny wiatr

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.