Peru: Wulkan Misti może pogrzebać drugie co do wielkości miasto w tym kraju

Peru Misti

Naukowcy ściśle monitorują peruwiański wulkan Misti, który może zniszczyć Arequipa – miasto, które zamieszkuje niemal milion ludzi – informuje Reuters TV

Wulkanolodzy mają w pełni otwarte oczy na południowoperuwiański wulkan Misti. Twierdzą, że jest zdolny do całkowitego zniszczenia drugiego co do wielkości miasta kraju – Arequipa.

Jose Machare, naukowiec z Peruwiańskiego Instytutu Geofizycznego przyznaje, że wulkan niesie duże ryzyko, ze względu na jego bliskie położenie do Arequipa, które znajduje się około 20 km od jego podnóży.

Peru Misti

„Mimo, że wulkan nie wykazuje oznak reaktywacji, okresowe kontrole muszą być przeprowadzane i musi być stale monitorowany, aby ustalić, czy w niektórych punktach wulkan nie wchodzi w stan niepokoju” – tłumaczy ekspert.

Mitsi, znany również jako stratowulkan, jest zbudowany z warstw utwardzonej lawy i popiołu. Stałe monitorowanie jego stacji sejsmicznych, które rozpoczęły swoją pracę w 2005 roku, jest niezwykle ważne dla specjalistów, którzy za ich pomocą czerpią odczyty temperatur i emisje gazów.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.